MojElektromobil

Na každoročnej konferencii v Naí Dillí, ktorá je venovaná indickému priemyslu, prezentoval tamojší minister pre energetiku skutočne ambiciózny plán. Indická vláda sa bude podľa neho usilovať o to, aby sa od roku 2030 predávali na domácom trhu len automobily s plne elektrickým pohonom.

„Chystáme sa predstavit elektrické automobily vo veľkom štýle. Chceme dosiahnuť, aby sa stali elektromobily úplne sebestačnými. Naším hlavným zámerom je, aby sa v roku 2030 nepredával v Indii ani jeden dieselový  či benzínový automobil.

Minister ťažobného priemyslu Piyush Goyal pripustil, že prvé 2 až 3 roky bude potrebné výrazne pomôcť priemyslu v tomto odvetví. Potom však očakáva, že domáca výroba sa stane sebestačnou, a to vďaka dopytu zo strany domácich zákazníkov.

Náš tip
Prieskum: Ako vnímajú Slováci elektromobily?
india smog nai dilli
Zdroj: AP

Indický smog je rovnako nebezpečný ako cigarety

Hlavnou motiváciou, pre čo najrýchlejšie implementovanie elektromobilov na Indické cesty, je snaha o zníženie hladiny nebezpečného smogu. India predbehla v roku 2015 Čínu v počte úmrtí spôsobených znečisteným ovzduším. Teraz sa ich bude snažiť aspoň dostihnúť v oblasti elektromobility.

Podľa štatistík umrelo v Indii na následky dlhodobého vdychovania znečistené vzduchu takmer toľko ľudí, ako na dôsledky užívania tabakových výrobkov. Napríklad v meste Naí Dillí namerala Svetová zdravotnícka organizácia 13-násobné prekročenie limitu nebezpečných častíc v ovzduší.

Zdroj: independent.co.uk, titulná fotografia: telegraph.co.uk

eautoportal zdielanie

10. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+