MojElektromobil

Hoci elektromobil je považovaný za naozaj dobrú investíciu, nepatrí medzi najlacnejšie. Cena niektorých z nich hravo prekročí hranicu 30 tisíc eur. Mnohí fanúšikovia elektromobility si kúpia aj používané vozidlo. Preto sme pre vás vybrali tie najlepšie elektromobily, ktoré síce nie sú nové, ale za svoju cenu majú čo ponúknuť.

BMW i3

Tento sympatický elektromobil prišiel už pri svojom predstavení s originálnym vzhľadom, ktorý ho odlíšil od konkurencie. Zatiaľ čo väčšina výrobcov robila svoje prvé elektrické modely asi tak, že normálnemu modelu dali elektrický pohon, BMW sa ubralo inou cestou. Model i3 má tak úplne iný, presnejšie modernejší, až futuristickejší vzhľad.

bmw i3 autobazar
Zdroj: autobazar.eu

Svojou veľkosťou síce zapadá skôr medzi menšie modely, no vo vnútri je na priestor štedrý. Aj výkon má pomerne dosť. To sa však dá povedať aj o najazdených kilometroch, ktorých je vyše 77 tisíc. Každopádne, ak vás táto ponuka oslovila, BMW i3 si môžete kúpiť za 17 500 eur.

Renault ZOE

Ďalší z tých elektromobilov, ktoré sú zrodené pre veľké mestá. Hoci jeho dizajn je inšpirovaný modelmi s klasickým pohonom, prináša aj štipku inakosti tak, aby bolo jasné, že „toto je elektromobil“. Napriek tomu ale vôbec nie je výstredný, ako tomu je v prípade BMW i3.

renault zoe autobazar
Zdroj: autobazar.eu

Dizajn je aj v interiéri jednoduchý, keďže auto s takýmto pohonom si nevyžaduje veľa ovládacích prvkov. A hoci nejde o žiadne auto pre veľké rodiny, taká menšia rodinka si ho rýchlo obľúbi. V prípade, že vás tento sympatický Francúz oslovil, môžete si ho zadovážiť za 17 850 eur.

Volskwagen e-Golf

Poslednou z dnešného výberu je nemecká klasika a príklad toho, ako značka urobila z úspešného modelu úspešný elektromobil. Jeho dizajn je konzervatívny a overený rokmi, odlišujú ho len nepatrné detaily. To z neho robí auto, ktoré zaujme nielen mladých, ale v podstate kohokoľvek, kto uvažuje o kúpe elektromobilu.

volskwagen e golf autobazar
Zdroj: autobazar.eu

Priestor vo vnútri je viac ako dostatočný, problém by nemali mať ani štyria dospelí ľudia. Výhodou je, že má najazdených len 4400 kilometrov, čiže ide v podstate o trojročné, ale nové auto. Ak vás e-Golf zaujal, kúpiť si ho môžete za 19 000 eur.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

25. augusta 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+