MojElektromobil

Spoločnosť BMW opäť testuje ich plne elektrický prototyp 3 rady, no predpokladá sa, že do predaju sa dostane až o pár mesiacov a nahradí ich súčasný a aktuálny model G20 plug-in hybrid.

Zmenou je však tentokrát vzdialenosť medzi prednou a zadnou nápravou. Je otázne, či sa bude predávať viacero verzií tohto elektromobilu.

Bmw 3 elektromobil
Zdroj: InsideEVs

Aké má BMW plány?

Ako sme už spomínali, testovací prototyp na fotkách má oveľa väčšiu vzdialenosť medzi prednou a zadnou nápravou. To znamená, že tento model bude dostupný možno len v tejto konfigurácii, keďže batéria sa nachádza na spodku vozidla alebo sa len spoločnosť BMW rozhodla spraviť striktne len túto variantu modelu.

Podľa dávnejších informácií by spoločnosť nemala predstaviť ich plne elektrický model 3 rady dovtedy pokiaľ sa neskončí výroba ich najpredávanejšieho elektromobilu BMW i3, ten sme mali šancu otestovať.

bmw i3 test elektromobil
Elektromobil BMW i3 na ultra-rýchlej nabíjačke spoločnosti ZSE Drive.

Výroba má skončiť v roku 2023. Preto plánujú ako prvé začať predávať model i4, kedže tento názov ešte nepoužili. Elektromobil i4 by mal byť alternatíva pre ľudí, ktorým nevyhovuje vysoký posed v najnovšej iX3.

Nie sú rovnaké?

BMW i4 a nová i3, ak ju teda tak môžeme takto nazvať, majú veľmi podobné rozmery a vzhľad. No práve i4 má byť zameraná viac na výkon a športový štýl.

Uvádza to priamo spoločnosť, keďže pri elektromobile i4 udávajú výkon až 530 koní, čím by tento model mohol konkurovať aj najnovším modelom M2 či M4. Najnovší elektromobil tretej rady by mal pravdepodobne zdieľať motor z modelu iX3.

Bmw iX3

Taktiež sme vás informovali aj o tom, že spoločnosť BMW zatvorila svoj závod v Mníchove z dôvodu príprav na výrobu elektromobilov.

30. júla 2020
Zdroj: InsideEVs

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+