MojElektromobil

Spoločnosť BMW nedávno oznámila, že plánujú zatvoriť ich fabriku v Mníchove na viac ako mesiac. Dôvodom má byť prípava na výrobu elektromobilu BMW i4 – informuje web electrek.com

Ak si myslíte, že ide o nezvyčajný krok, nie je to úplne tak. Automobilky robia takéto prípravy pravidelne. Keďže v zatvorenej fabrike dokážu zmeniť veľa veci oveľa rýchlejšie. Napríklad spoločnosť Tesla si týmto prešla nie jedenkrát. BMW k tomu dodalo aj oficiálne oznámenie:

„V rámci prípravy na výrobu plne elektrického BMW i4 spoločnosť BMW Group pozastaví závod v Mníchove a letnú výrobu vozidiel na šesť týždňov. Medzi koncom nočnej smeny 23. júla a začiatkom rannej smeny 7. septembra sa nebudú vyrábať žiadne autá. Závod v Mníchove využije toto prerušenie výroby na implementáciu početných štrukturálnych a potrebných opatrení skôr, ako sa budúci rok plne elektrické BMW i4 dostane do štandardnej výroby.”

V mníchovskej fabrike sa momentálne vyrába BMW 3. rady a nachádza sa tam 7 800 zamestnancov. Uzavretie fabriky na 6 týždňov bude mať samozrejme dopad na zásoby vozidiel.

Bmw i4 elektromobil

Vedúci závodu, Robert Engelhorn, taktiež komentoval zmenu v závode:

„Závod v Mníchove  pripravujeme do budúcnosti. Po dokončení prestavby budeme môcť vyrábať vozidlá s dieselovými, benzínovými a hybridnými pohonmi, ako aj plne elektrický automobil BMW i4, na tej istej linke. To nám umožní pružne reagovať na dopyt zákazníkov.“

Neviete čo je BMW i4?

Elektromobil i4 je jeden z najnovších nedávno predstavených elektromobilov, ktoré spoločnosť BMW plánuje vyrábať na ich vlastnej najnovšej elektrickej platforme 5. generácie. Táto 5. generácia by mala dovoliť vyrábať elektromobily, plug-in hybridy a klasické autá so spaľovacím motorom na jednej výrobnej linke.

BMW i4 elektromobil
Zdroj: BMW

Disponovať by mal 80 kWh batériou, ktorá by mala vozidlu poskytnúť dojazd 600 km (WLTP). A keďže hovoríme o štandarde WLTP, tak viac realistický dojazd by mohol byť okolo 500 km. Celkový výkon vozidla by mal byť až 530 koní / 390 kW.

Ak vás elektromobil BMW i4 zaujíma, prečítajte si aj náš druhý článok, kde sme všetky doteraz známe informácie zhrnuli.

24. júla 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+