MojElektromobil

Autá značky Rolls-Royce, ktoré sa stali symbolom úspechu a luxusu, si na oficiálnu elektrifikáciu ešte musia počkať. Napriek tomu sa do predaja dostanú desiatky elektrifikovaných modelov Rolls-Royce Phantom a Rolls-Royce Silver Cloud.

Spojenie histórie s modernými technológiami

30 legendárnych limuzín s ikonickým dizajnom v elektrifikovanej podobe vznikne ako súčasť špeciálneho projektu spoločnosti Lunaz Dizajn. Tá sa zaoberá úpravou a rekonštrukciou historických áut. Ako máme možnosť vidieť, púšťa sa aj do poriadne odvážnych projektov. Na tento najnovší upozornil portál Electrek.

Pripravovaná dvojica kompletne reštaurovaných historických limuzín na prvý pohľad dýcha svojim starobylým odkazom, no v skutočnosti bude vybavená aj tými najmodernejšími technológiami.

elektrický Rolls-Royce

Moderná klimatizácia a infotainment systém, Wi-Fi, Bluetooth, dotykové obrazovky či USB porty umiestnené v lakťových opierkach. Toto všetko ponúkne modernizovaný Rolls-Royce Phantom V z roku 1961. Zachová si pritom svojho elegantného ducha. Lunaz má proste zmysel pre detail a celá úprava na pohľad pôsobí veľmi dôstojne.

Nastal správny čas pre elektrický Rolls-Royce

Spoločnosť uvádza, že do vozidiel osadí 80 kWh a 120 kWh batérie, ktoré sa v obidvoch prípadoch postarajú o približne 482 kilometrový dojazd. Lunaz na margo projektu hovorí, že už nastal ten správny čas pre elektrický Rolls-Royce, v ktorom sa spojí klasický dizajn s udržateľnosťou elektromobilov.

Presné technické špecifikácie o výkone elektromotora a použitej platforme nateraz nie sú známe. Všetko, vrátane softvéru, by malo byť navrhnuté presne na mieru. Zákazníci, ktorí o tieto kúsky prejavia seriózny záujem, sa prirodzene dozvedia všetko podstatné.

Navyše si môžu interiér prispôsobiť podľa vlastnej chuti. Výber farebných kombinácií a presnej výbavy má byť rozsiahly rovnako ako v prípade tradičných vozidiel značky Rolls-Royce.

elektrický Rolls-Royce

Lacné to nebude

A cena týchto elektrických Rolls-Roycov? Nuž, tá začína na 450 000 dolároch. Záujemcovia o modernizovaný model Rolls-Royce Phantom budú musieť do peňaženky siahnuť ešte o čosi hlbšie. Ten začína až na 654 000 dolárov.

24. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+