MojElektromobil
Slavo Dzuričko 2. júla 2018

Už v minulosti sme mohli byť svedkami rôznych kreatívnych úprav starších modelov, z ktorých vznikli elektrické vozidlá. Jedným z takých projektov je aj populárny roadster, ktorý vychádza zo známeho „retro“ modelu z dielne nemeckej automobilky Porsche. Ide konkrétne o model Porsche 356.

Náš tip
PORSCHE A AUDI SA CHCÚ DOHODNÚŤ NA SPOLUPRÁCI VO FORMULE E

Porsche 356 a elektromobil?

Ak sa povie slovo „Roadster“ a elektromobilita, množstvo z vás napadne pravdepodobne pripravovaný model z dielne spoločnosti Tesla. O poznanie lacnejší, avšak aj o čosi menej výkonný je pripravovaný projekt z dielne spoločnosti Electra Meccanica. Model by mal ponúknuť dojazd na úrovni 400 kilometrov na jedno nabitie, maximálnu rýchlosť 200 km/h, ale aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h za približne 7 sekúnd. Ideou spoločnosti je priniesť čosi ako model „Mazda Miata“ v elektrickom kabáte.

Novinka, ktorú teraz pripravuje spoločnosť Electra Meccanica pod názvom „eRoadster“ je práve postavená na základe spomínaného modelu Porsche 356. Viac záberov na tento zaujímavý projekt si môžete prezrieť vo videu vyššie. Páči sa vám prerobenie starších modelov na moderné, elektrické vozidlá? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co

2. júla 2018
Fotománia

+