MojElektromobil

Predstavenie elektrického GMC Hummer EV malo pôvodne prísť už v máji, no automobilka akciu presunula. Pred pár dňami sme mohli prvýkrát vidieť fotografie, video a sľubované parametre modelu. Výrobca však zatiaľ nemá ani jedno funkčné vozidlo.

Automobilky si aj počas týchto pandemických časov zvyknú pripraviť na predstavenie vozidlá veľkolepú udalosť. Síce bez divákov, ale vidíme množstvo cool záberov z rôznych kamier a uhlov, svetelné efekty a top predstaviteľov spoločnosti ich kvalitné prednášky.

GMC Hummer EV
GMC Hummer EV (Foto: GM)

General Motors si o elektrickom Hummeri pripravilo niekoľko fotografií a pravdepodobne počítačom vytvorené (CGI) promo video. Zaujatá verejnosť bola prekvapená.

GM má zatiaľ jednu nepojazdnú maketu vozidla a pracuje na batériovej platforme Ultium Battery. Hlavný inžinier GM Al Oppenheiser však priznal, že spoločnosť nemá funkčné vozidlo. Zaujímavé na tom je, že GM chce dodávať prvé kusy Hummera Edition 1 už budúci rok v jeseni, čo je veľmi krátky čas.

Dúfame, že GM čoskoro vyrobí prvé funčné prototypy a dostane Hummer EV čo najskôr do výroby. Ak ste nezastihli jeho predstavenie, Hummer EV sľubuje 560 km dojazdu, 1 000 konských síl, zrýchlenie z 0-60 mph za 3 sekundy a výborné terénne schopnosti. Viac si o ňom prečitajte tu.

23. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+