MojElektromobil

Elektromobilita neobchádza ani spoločnosti zameraná na prenájom vozidiel. Spomenúť si môžeme na prípady známeho meno Hertz. Americká firma sa pomerne vo veľkom pustila do využívania elektromobilov Tesla a dokonca nadviazala spoluprácu s Uberom. Jej výsledkom má byť nasadenie 25 000 elektromobilov do roku 2025, ktoré si budú môcť zákazníci zapožičať.

V prípade požičovní osobných vozidiel dnes plne elektrické modely nie sú ničím výnimočným. Aj na Slovensku máme viacero možností ako si prenajať elektromobily. Známa je tým napríklad platforma HoppyGo, no taktiež tu máme aj spoločnosti špecializované na Tesly ako je dvojica DriveTesla.sk alebo NaTesle.sk. Vlastnú iniciatívu v tejto oblasti začala vyvíjať aj ŠKODA, ktorá nedávno spustila aplikáciu ŠKODA GO.

V zahraničí začína pozornosť priťahovať už aj prenájom úžitkových batériových elektromobilov. Najnovšia správa prichádza z USA, kde dopravná a logistická spoločnosť Ryder, známa svojou flotilou komerčných požičovní nákladných vozidiel, začala vozový park rozširovať o elektrické dodávky BrightDrop Zevo 600.

Ako informuje portál Electrek, zatiaľ ide len o prvú časť väčšej spolupráce. Do vozového parku spoločnosti Ryder má do konca roka 2023 pribudnúť 200 elektrických dodávok a do konca roka 2025 má toto číslo narásť až na 4000 kusov. Predmetné modely BrightDrop Zevo 600 vyrába koncern General Motors a využitie našli napríklad v službách doručovateľskej spoločnosti FedEx.

Zdroj: Electrek

Zevo 600 má na jedno nabitie prejsť až 400 kilometrov, pričom nosnosť sa pohybuje od 660 do 1110 kilogramov, respektíve 7 kubických metrov uzavretého nákladného priestoru. Ryder ich začína prenajímať cez svoju službu RyderElectric+, ktorá má pokrývať všetky potrebné veci za jednu cenu – vozidlo, poradenské služby, nabíjacie riešenia, nepretržitý monitoring aj údržbu.

eFleet Day 2023 Truck&Bus: Odborná konferencia pre rozvoj zelenej flotily v kamiónovej a autobusovej doprave

Téme elektromobility v nákladnej doprave a preprave tovaru i pasažierov sa budeme podrobne venovať aj na Slovensku počas odbornej konferencie eFleet Day 2023 Truck&Bus.

Počas programu konferencie sa bude pozornosť venovať aktuálnemu stavu elektromobility v nákladnej doprave a preprave osôb. Zistíte, ako je na tom elektrická nákladná doprava dnes a kam sa posunie už v najbližších rokoch. Všetky kľúčové informácie o konferencii nájdete priamo na oficiálnom webe.

26. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+