MojElektromobil

Po elektromobiloch značky Tesla a BMW, obohacuje Alza svoju ponuku o ďalšie elektrické vozidlá. Tentokrát však o elektrické motorky od renomovaného amerického výrobcu Zero Motorcycles.

Spoločnosť Zero Motorcycles založil už v roku 2006 bývalý inžinier NASA Neal Saiki, a to kde inde ako v Kalifornii. Elektrické motorky tejto značky sa považujú za najmodernejšie stroje tejto kategórie, ktoré sú dnes dostupné na trhu. Spoločnosť je to teda akýsi moto-ekvivalent Tesly.

Najvyššie modely značky sa môžu pochváliť neuveriteľným zrýchlením z 0 na 100 km/h pod 4 s, 16,3 kWh batériou a dojazdom takmer 300 km. Alza aktuálne naskladnila 9 kusov s rôznym výkonom a dojazdom.

Náš tip
„Coolový“ elektrický motocykel od spoločnosti Alta Motors, podporovanej zakladateľmi Tesly

zero motorcycles alza

S motorkami sa vždy spájala najmä sloboda, voľnosť a rýchlosť. Chceme motorkárom ukázať, že sa nemusia ničoho z toho vzdávať. Elektrické motorky majú navyše rýchlejší nástup výkonu a lepšiu ovládateľnosť. V neposlednom rade sa jedná o kus špičkovej technológie, hovorí Jaromír Řánek – biznis riaditeľ Alzy.

Vďaka absencii klasického motora a hliníkovej konštrukcii sú elektrické motocykle od Zero Motorcycles citeľne ľahšie a lepšie ovládateľné. Okrem toho sú aj veľmi tiché. Parametre jazdy je možné sledovať aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Elektromotocykle môžete nabíjať aj zo štandardnej domácej zásuvky.

Vyznačujú sa taktiež nízkymi prevádzkovými a servisnými nákladmi. Tomáš Honzík, konateľ spoločnosti Zero Motorcycles ČR, hovorí:

“Za ten čas, čo s motorkami Zero Motorcycles pracujeme, sme sa nestretli so žiadnou závažnou poruchou. Stoje si navyše dokážu urobiť diagnostiku samé. Takže čas samotného servisu, ako aj výsledné náklady, sú minimálne.”

Cena modelov dostupných na Alze sa pohybuje v prepočte od 12 900 € do 19 200 €, v závislosti od kapacity batérie a naladenia výkonu.

Zdroj: tlačová správa

26. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+