MojElektromobil
Matúš Kapusta 6. apríla 2017

Spoločnosť Alta Motors predstavila svoje nové elektrické vozidlo. Nejde ale o automobil, ale o elektrický motocykel Redshift. Ten sa snaží zapôsobiť na väčšie množstvo zákazníkov, aj keď svojou cenou zaujme zrejme iba niektorých.

Alta Motors Redshift ST: Určený aj na bežné cesty

Výrobca už doteraz ponúkal motocykel Redshift, ale ten patril do kategórie motokrosových motoriek. Novinka Redshift ST je už ale určená aj do bežnej premávky. K dispozícii sú aj modely Redshift SM, ktorý je určený na bežné cesty a jeho začiatočná cena je na úrovni 15 500 USD. Model Redshift MX patrí do kategórie supermoto a začne sa predávať od 15 000 USD.

Alta Motors Redshift ST

Zatiaľ iba málo detailov

O novej motorke toho ale veľa nevieme. Môžeme iba dúfať, že novinka ponúkne väčšiu batériu, ako jej predchodcovia. Model Redshift SM totiž ponúkal iba 5,8kWh batériu, ktorá zabezpečovala dojazd na úrovni iba 80 kilometrov.

Už budúci týždeň ale výrobca prinesie elektromotocykel na One Moto Show do Portlandu v americkom štáte Oregon, kde by sme sa mohli dozvedieť niekoľko ďalších informácií. Zatiaľ si môžeme pozrieť aspoň fotografie motorky a dúfať, že cena týchto motocyklov bude rýchlo klesať. Pri hodnote 15 000 USD si totiž nevieme predstaviť nejaký agresívny prienik na trh.

Alta Motors Redshift ST 2

Výrobca pritom zatiaľ nie je taký populárny, ako spoločnosť Zero Motorcycle. Podarilo sa mu ale vyzbierať 17 miliónov dolárov, pričom 4,5 milióna prišlo od dvojice Marc Tarpenning a Martin Eberhard. Ide o spoluzakladateľov spoločnosti Tesla, a tak môžeme očakávať, že mladý start-up bude mať celkom slušné východisko do budúcna. Zatiaľ na trhu až tak veľmi nezaujalo, no práve takéto nové motocykle to môžu zmeniť.

Zdroj: electrek

6. apríla 2017
Fotománia

+