MojElektromobil
  • Predajcovia na Slovensku odovzdali zákazníkom do konca novembra 152 vozidiel ŠKODA ENYAQ iV, čím sa toto SUV stalo najpredávanejším elektromobilom u nás
  • Záujem Slovákov o elektrické vozidlá medziročne vzrástol z 1,1 % na 1,5 % z predaných áut
  • Značka ŠKODA pokračuje v ofenzíve eMobility a už 31. januára odhalí nový model ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV

Značka ŠKODA je tohtoročným lídrom v elektromobilite na Slovensku, kde vo všeobecnosti rastie záujem motoristov o plne elektrické vozidlá. Silnú pozíciu mladoboleslavskej automobilky u nás potvrdzuje tohtoročný počet dodaných kusov modelu ŠKODA ENYAQ iV slovenským zákazníkom. Ten sa stal v roku 2021 absolútnou predajnou jednotkou medzi elektromobilmi s počtom 152 dodaných vozidiel. Plnohodnotné elektrické SUV presvedčilo dokonca natoľko, že každým siedmym predaným elektromobilom v SR bol práve model EYNAQ iV.

„Vážime si priazeň našich zákazníkov, ktorí rozhodli o tom, že model ŠKODA ENYAQ iV sa stal najpredávanejším elektromobilom na Slovensku, a to aj napriek tomu, že sme ho na trh uviedli len v máji tohto roku. Nielen predajné čísla, ale aj ohlasy odbornej i laickej verejnosti dokazujú, že naše plne elektrické SUV s vysokou mierou bezpečnosti, modernými technológiami, unikátnym dizajnom a prevedením interiéru či priestorom pre celú rodinu, skrátka – ako sa ľudovo hovorí – trafilo klinček po hlavičke. Modelu ENYAQ sa jednoducho darí meniť pohľad na elektromobilitu,“ uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a dodal: „Už onedlho nás čaká predstavenie nového variantu modelu ENYAQ iV, na ktorý sa osobne veľmi teším. Verím, že slovenských motoristov zaujme svojim ešte dynamickým zovňajškom s postupne klesajúcou líniou strechy a rovnako sa tak spolu s klasickým modelom ENYAQ iV variant COUPÉ stane veľkým hitom.“

Elektromobilita sa stáva pevnou súčasťou dopravy

O tom, že elektromobilita sa dostáva do väčšej pozornosti, svedčí aj zvýšený záujem Slovákov o plne elektrické vozidlá. V roku 2020 tvorili elektromobily 1,1 % zo všetkých registrácií s počtom 731 zaregistrovaných vozidiel. Za prvých 11 mesiacov roka 2021 sa záujem zvýšil na 1,5 % s počtom 1 053 registrovaných elektromobilov. Zo všetkých predaných a registrovaných elektromobilov na Slovensku je pritom lídrom práve značka ŠKODA so svojim plne elektrickým SUV ENYAQ iV. Ten si totiž kúpilo už viac ako 150 Slovákov. Batériové elektrické vozidlo s okrídleným šípom na kapote si tak vybral každý siedmy zákazník zaujímajúci sa o elektrické vozidlo.

ŠKODA úspešná aj v celkových predajoch

Značka ŠKODA na Slovensku potvrdzuje svoju pozíciu lídra aj v celkových predajoch. Za prvých 11 mesiacov tohto roka dodala zákazníkom 14 234 vozidiel a zabezpečila si tak 20,28-percentný trhový podiel. V praxi to znamená, že každé piate nové vozidlo v roku 2021 je od značky ŠKODA. Medzi najúspešnejšie modely patria už tradične ŠKODA FABIA, ŠKODA OCTAVIA či SUV ŠKODA KAROQ. Darí sa však aj modelu ENYAQ iV, ktorý svoj prvý míľnik – 100 predaných kusov – dosiahol už v októbri. Len za november 2021 si model ENYAQ iV pritom kúpilo ďalších 43 zákazníkov. Celkovo ŠKODA dodala zákazníkom už 152 týchto plne elektrických vozidiel.

Silný rok pre slovenské zastúpenie

Napriek neustále pokračujúcej pandémii koronavírusu sa značke ŠKODA na Slovensku darilo a má za sebou úspešný rok. V rámci modelovej ofenzívy bol na slovenský trh uvedený modernizovaný model KODIAQ a KAROQ spolu s novou generáciou populárneho modelu ŠKODA FABIA. V septembri si modely značky ŠKODA vybral na svoju oficiálnu návštevu Slovenska Svätý Otec František a značke sa darilo tiež v budovaní eMobility. Okrem spustenia unikátneho ekosystému spolu s riešeniami eMobility získala značka ocenenia Elektromobil roka 2021 a Zlatý Volant 2021 v kategórii Elektrické SUV pre model ŠKODA ENYAQ iV. Rovnako tak získala ŠKODA AUTO Slovensko ocenenie „Najväčší v biznise“ v ankete denníka SME a The Slovak Spectator v kategórii Predajcovia a importéri áut.

Náš tip
Domáce nabíjanie s wallboxom ŠKODA iV: Pohodlne a jednoducho
29. decembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+