MojElektromobil

Mazda sa pripravuje na výrobu prvého elektromobilu vo svojom porftfóliu, unikli jej prvé zábery. Japonský výrobca je značne pozadu v elektrifikácii. Narozdiel od väčšiny výrobcov jej predstavitelia viac hovoria o technológii vodíkových palivových článkov ako o technológií s batériou. Automobilka v minulosti oznámila plány vyrábať elektromobily v USA v spolupráci s ďalšou japonskou automobilkou Toyota.

Naposledy však Mazda oznámila, že do roku 2030 plánuje predávať len batériové elektrické a hybridné modely. Dnes máme k dispozícii fotografie jej prvého elektromobilu, ktorý sa údajne testuje v Nórsku.

Testovanie prvej elektrickej Mazdy v Nórsku

Elektromobil od Mazdy v Nórsku

Model vyzerá ako SUV CX-5 a nie je na ňom vidieť žiadne výfukové potrubie. Okrem týchto záberov však o elektromobile nevieme viac detailov. Mazda v minulosti spomenula, že jej prvý elektrický model bude veľkostne umiestnený medzi CX-5 a CX-3. Elektromobil sa má začať vyrábať v budúcom roku.

Mazda a Toyota sa napriek svojim obrovským zdrojom a know-how stále vo veľkom nevenujú elektrickému pohonu, čo je sklamaním pre mnohých zákazníkov. Venujú sa technológii palivových článkov, ktorá je rozšírená na ich domácom trhu, no nie v zahraničí.

19. augusta 2019
Zdroj: Electrek

+