MojElektromobil

Rýchly a časovo nenáročný presun po meste je jedna z dôležitých súčastí života. Hľadať miesto na parkovanie alebo čakať a tlačiť sa v MHD nepatrí práve k najobľúbenejším aktivitám. Trendom mestskej mobility, hlavne medzi mladšími ročníkmi, sa tak stávajú elektrické kolobežky.

Ponúkajú skladný, efektívny a ekologický spôsob prepravy po meste. Pozrite si výber tých najzaujímavejších kúskov, z ktorých si určite vyberiete pomocníka, ktorý vám ušetrí čas a uľahčí prepravu.

Cenovo dostupný: Denver SCO-65220

Ak nechcete veľa investovať, elektrická kolobežka Denver SCO-65220 je ideálna voľba. Ide o základný model, ktorý za priaznivú cenu zvládne všetko podstatné. Jeho dojazd je 12 km na jedno nabitie, takže sa hodí skôr na kratšie cesty. Batériu nabijete za 2 až 3 hodiny. Maximálna rýchlosť je 20 km/h. Ideálny je na jazdu po rovine, kde naplno ukáže, čo v ňom je.

Skladacia konštrukcia vám uľahčí presun a zvýši tak vašu mobilitu na maximum. Kolobežka je vybavená multifunkčným displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, vzdialenosť a indikátor nabíjania batérie.

Skvelý pomer ceny a výkonu: Xiaomi Mi Scooter

Pri značke Xiaomi vsadíte na istotu, že za svoje peniaze dostanete kvalitný výrobok so skvelými parametrami. Xiaomi Mi Scooter ponúka dojazd 20 – 25 km vďaka originálnym LG batériám. Kolobežku nabijete približne za 5 hodín. Jej maximálna rýchlosť je 25 km/h.

Pre jej plynulý a pozvoľný rozjazd je výbornou voľbou pre začiatočníkov. Kolobežka je skladateľná a ľahko prenosná. Vďaka inovatívnemu systému rekuperácie dobíja batériu pri brzdení, čím si dojazd predĺžite. Cez aplikáciu pre Android a iOS jednoducho aktualizujete firmware a získate užitočné štatistiky o vašej jazde.

Pre najnáročnejších: Bluetouch BT800

Výrobca Bluetouch je popredným výrobcom kvalitných a odolných zariadení. Model BT800 je jeho vlajkovou loďou. Veľkokapacitná batéria zaisťuje dojazd až 60 km na jedno nabitie. Maximálna rýchlosť je až 50 km/h. O pohodlnú jazdu cez mesto sa postará tempomat a odpružené desaťpalcové kolesá.

Kolobežka je vybavená predným aj zadným LED osvetlením, vďaka čomu na nej budete dostatočne viditeľný. Multifunkčný displej vám poskytne všetky dôležité informácie o aktuálnej rýchlosti, stave batérie alebo prejdenej vzdialenosti.

Na výlety: Bluetouch BT500

S modelom BT500 sa nemusíte obmedziť len na spoznávanie mesta. Spoznávať môžete aj prírodu okolo neho. Umožňujú to najmä kotúčové brzdy a nafukovacie kolesá, ktoré sú vhodné aj na nespevnené cesty. Svoje okolie si vychutnáte plnými dúškami vďaka tempomatu.

S dojazdom 60 km na jedno nabitie si môžete užívať okolie vášho mesta bez starostí. Skladateľná konštrukcia je vyrobená z leteckého hliníka, čiže kolobežka je ľahká jej prenos je tak ešte jednoduchší. Vysoký výkon motora umožní aj svižnú jazdu do kopca.

Dlhý dojazd: Ninebot Kickscooter Max G30

Vyberte sa na dlhé výlety s kolobežkou Ninebot Kickscooter Max G30. Jej kapacita batérie postačí na dojazd až 65 km. Vďaka integrovanej rýchlo nabíjačke, s výkonom až 3A, a sekundárnym konektorom, ku ktorému pripojíte externú nabíjačku, sa kapacitou batérie zaoberať skutočne nemusíte. Jej maximálna rýchlosť je 25 km/h.

Vybavená je inovatívnym bezkontaktným elektromotorom, ktorý hravo zvládne aj 20 stupňové stúpania. Nechýbajú predné, zadné a brzdové LED svetlá, takže v premávke vás bude dobre vidieť. Rekuperačnou technológiou dobíja batériu pri brzdení alebo jazdou z kopca.

Náš tip: Xiaomi Mi Scooter Pro

Pro verzia obľúbeného Xiaomi Mi Scooter je vyrobená z leteckého hliníka, vďaka čomu je nesmierne ľahká a prenosná. Zložíte ju iba za 3 sekundy. Jej dojazd je 45 km s maximálnou rýchlosťou 25 km/h. Minimalistický dizajn lahodí oku a vďaka smart aplikácií, pre Android a iOS, môžete sledovať stav batérie, ako aj zaujímavé štatistiky o vašej jazde.

Náš tip
Zoznam elektromobilov, ktoré kúpite na Slovensku v roku 2020
26. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+