MojElektromobil

Potom ako nám automobilka BMW ukázala koncept moderného mestského elektro-skútra Motorrad Koncept Link, predstavila prémiovú elektrickú kolobežku Motorrad X2City. Tá ponúka dojazd 25 až 35 km a maximálnu rýchlosť 25 km/h.

BMW Motorrad X2City vznikol zo spolupráce BMW a ZEG, pod ktorú patria značky Kettler, Bulls, Pegasus či Hercules. Elektromotor kolobežky je napájaný Li-Ion batériou s kapacitou 408 Wh. Vďaka tomu disponuje dojazdom 25 až 35 km, pričom dokáže dosiahnúť maximálnu rýchlosť 25 km/h. Batéria je chránená​ vodeodolným púzdrom a je integrovaná do rámu. Jej plné nabitie z bežnej domácej zásuvky trvá 2,5 hodiny.

Náš tip
Xiaomi predstavilo vlastnú elektrickú kolobežku. Má dojazd 30km a stojí 289$

 

Zmestí sa do každého kufra

Vďaka riadiacej jednotke si môžete vybrať udržiavanú rýchlosť – 8, 12, 16, 20 a 25 km/h. Kvôli bezpečnosti je možné zapnúť elektrický pohon až od rýchlosti 6 km/h.

Elektrická kolobežka BMW Motorrad X2City bola skonštruovaná tak, aby sa po zložení riadidiel zmestila aj do kufra malého automobilu. Jej hmotnosť sa zastavila na hranici 20 kg.

Náš tip
BMW predstavilo futuristický koncept mestského elektro-skútra
 
Teleskopické riadidlá je možné nastaviť v rozsahu, ktorý má byť vhodný pre osoby s výškou od 160 do 190 cm. V rámci zobrazovacej jednotky je integrovaný micro-USB port, prostredníctvom ktorého je možné nabíjať napríklad mobilný telefón.

Vhodná aj na cestné komunikácie

Na pohonnú jednotku, vrátane batérie, sa vzťahuje 4 ročná záruka. Kolobežka BMW Motorrad X2City sa bude distribuovať novými predajným kanálmi, v rámci siete spoločnosti KETTLER. Zámer BMW je jasný. A to oslovenie nového segmentu zákazníkov. Servis elektrickej kolobežky bude mať takisto na starosti KETTLER. Jej cena by nemala presiahnuť 2 500 €.

Elektrokolobežka od BMW patrí do triedy „Pedelec25“. To znamena, že je na nej možné jazdiť od 14 rokov, a to bez vodičského preukazu a prilby. Zároveň spĺňa všetky podmienky pre premávku na cestných komunikáciách StVZO.

Zdroj: tlačová správa


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. júla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+