MojElektromobil

Elektrický model Fiat Panda, inšpirovaný konceptom Centoventi (predstavený na poslednom autosalóne v Ženeve), by mal byť založený na modulárnom batériovom systéme. Príde na trh v roku 2023.

Taliansko-americká skupina FCA (Fiat-Chrysler Automobiles), ktorá bola nútená kúpiť emisné kvóty od spoločnosti Tesla, aby splnila emisné ciele EÚ, pripravuje transformáciu na elektrický pohon. Nový elektrický Fiat 500e príde na trh budúci rok a automobilka magazínu Autocar potvrdila príchod elektrickej Fiat Panda, no až v roku 2023. Tieto dva modely predstavujú až tretinu predajov Fiatu v Európe.

Fiat 500e

Modulárna batéria

Generálny riaditeľ značky Olivier François spomenul možnosti implementácie modulárnej batérie. „Použijeme moduly so 100 km dojazdom, ktoré bude možné upgradovať, dokúpiť alebo prenajať.V rámci konceptu Centoventi automobilka navrhla modulárnosť od 100 do 400 kilometrov dojazdu.

Koncept Fiatu Centoventi s modulárnou batériou
Koncept Fiatu Centoventi s modulárnou batériou
22. augusta 2019
Zdroj: Automobile Propre, Autocar UK

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+