MojElektromobil

Preteky elektrických automobilov Electric GT (EPCS) by mali zažiť svoju pilotnú sezónu. Všetko vyzerá ružovo pre rok 2018 aj z toho dôvodu, že Tesla Model S P100D prešiel testami a dostal od komisie FIA zelenú. Tento model bude tvoriť pretekárske auto každého tímu, pričom tí si ho už môžu v rámci pravidiel modifikovať. Pôvodne chcela spoločnosť pustiť na preteky Tesly Model S P85+, no nakoniec sa rozhodli pre spomínaný Model S P100D Ludicrous.

Športové úpravy povolené!

Ich upravený Model S P100D zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 sekundy a jeho hmotnosť znížili skoro až o 500 kg vďaka “vykuchanému” interiériu.

Vedúci pretekov Electric GT, CEO Mark Gemmell vraví:

“Je to pre nás vzrušujúci deň, pretože môžeme potvrdiť, že séria elektrických výrobných vozidiel bola oficiálne schválená od FIA. Rešpektujeme ju a sme poctení, že máme ich podporu pred začiatkom úvodnej sezóny.”

Pravidlá sú jasné, dátumy nie

V pretekoch bude súťažit 10 tímov a 20 jazdcov. K ďalším regulám patrí fakt, že jednotlivé kolá budú zahŕňať denné preteky, ale aj večerné preteky. Súťažné elektroautá môžu mať maximálne 778 koní (585 kW). Súčasťou bude aj inovatívna súťaž “Drift Off”, ktorá prebehne na vhodných okruhoch a diváci tu uvidia dvoch finalistov a dvojicu fanúšikmi-zvolených jazdcov. Ich úlohou bude predviesť sériu driftov a získať body na víťazstvo.

Dátum pretekov zatiaľ nebol stanovený. Tešíte sa však už teraz? My rozhodne áno.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+