MojElektromobil

Slovenský výrobca nabíjacích staníc a prevádzkovateľ nabíjacej siete pre elektromobily ejoin, mení ceny. Nový cenník vstupuje do platnosti 1. júla 2022. Od tohto dátumu bude nabíjanie v sieti ejoin GO spoplatnené vo výške 0,25 € / kWh pri AC nabíjaní a 0,35 € / kWh pri DC.

Dochádza teda k navýšeniu cien z 0,19 € na 0,25 € / 1 kWh a z 0,26 € na 0,35 €. V prvom prípade si priplatíme 6 centov, v druhom 9 centov. K žiadnym ďalším úpravám už zdanlivo nedochádza.

ejoin v tejto súvislosti pripomína svoju akciu, ktorá zákazníkom umožňuje získať nižšiu cenu nabíjania. Zľava 25 % z celého objemu nabitej energie vstupuje do platnosti vtedy, ak zákazník v rámci jedného účtovacieho obdobia (mesiaca) prekročí odber 350 kWh. Podľa všetkého to vyzerá tak, že zľava je aktivovaná automaticky.

Prevádzkovateľ nabíjacej siete súčasne informuje, že svoju mobilnú aplikáciu spustí už počas tohto leta. Momentálne má prechádza interným testovaním, poslednými úpravami a ladením.

AC nabíjanie DC nabíjanie Mesačný poplatok Vydanie nabíjacej karty
0,25 €/1 kWh 0,35 €/1 kWh 0 € 5 €

Ako to vyzerá u konkurencie?

ZSE Drive naposledy ceny upravoval v apríli 2022, kedy cenu za 1 kWh pri AC nabíjaní zvýšil o 10 centov plošne vo všetkých svojich programoch. Pri AC nabíjaní sa cena v závislosti od zákazníckeho programu pohybuje od 0,19 po 0,39€ / 1 kWh, pri DC nabíjaní je to 0,19 až 0,49 € / 1kWh. Ak sa zákazník rozhodne využívať ultrarýchle nabíjanie (UFC), tak si za 1 kWh zaplatí 0,29 až 0,59 € / 1 kWh.

GreenWay cenník menil od 1. marca 2022. Ceny za 1 kWh sa pri AC nabíjaní pohybujú od 0,20 € až po 0,29 €. Pri DC nabíjaní je to od 0,20 € až po 0,68 € za 1 kWh. Presná cena závisí od nabíjacieho výkonu a zákazníckeho programu.

Treba však spomenúť, že ako ZSE Drive, tak aj GreenWay majú pri svojich programoch zavedený takzvaný objem voľných jednotiek – mesačné kWh, ktoré je možné nabiť zadarmo.

Náš tip
ZSE Drive a Slovnaft spustia vzájomný roaming. Čaká sa na dokončenie posledných krokov
1. júla 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+