MojElektromobil
Redakcia 16. augusta 2023

Elektromobilita v nákladnej a hromadnej doprave má pomalší rozbeh než v prípade osobnej dopravy, už teraz však vykazuje obrovský potenciál. Na cestách sa objavujú prvé elektrické autobusy a elektrické kamióny a hoci si to zatiaľ množstvo firiem vôbec neuvedomuje, od zlomového momentu nás v Európe delí prakticky pár rokov.

Aktuálne analýzy upozorňujú, že obrovský boom nás čaká už na prelome tohto desaťročia. Firmy, ktoré sa s elektromobilitou začínajú zoznamovať už dnes budú mať pri neodvratnej transformácii vozového parku výhodnejšiu štartovnú pozíciu, než ich konkurencia. Záujem o rozvoj zelenej nákladnej flotily preto prirodzene narastá.

Kde však hľadať potrebné informácie, a ako sa na niečo také vôbec pripraviť? Odborná konferencia eFleet Day 2023 Truck&Bus vás svetom e-mobility v nákladnej a hromadnej doprave prevedie krok za krokom. Aké výzvy a príležitosti prináša? To všetko, a omnoho viac sa dozviete na jednom mieste!

eFleet Day 2023 Truck&Bus to je:

  • Elektrická nákladná doprava: Prierez všetkým, čo potrebujete vedieť o rozvíjajúcom sa segmente
  • Elektrické autobusy v praxi: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky pre dopravné podniky
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, výrobcami elektrických kamiónov a autobusov, prevádzkovateľmi nabíjacej infraštruktúry, riaditeľmi mestských dopravných podnikov a zástupcami finančného sektora
  • Testovacie jazdy: Zoznámte sa naživo s elektrickými nákladnými vozidlami počas skúšobnej jazdy

eFleet Day 2023 Truck&Bus nadväzuje na špecializovanú konferenciu zameranú na elektromobilitu vo firmách, ktorá sa konala koncom marca 2023 a pritiahla záujem viac ako 350 zástupcov spoločností a samospráv. Prívlastok Truck&Bus jasne označuje, že nosnou témou je nákladná a hromadná doprava, ktorá si vyžaduje špecifický prístup a cielené riešenia.

eFleet Day 2023 Truck&Bus pod jednu strechu prináša najdôležitejšie témy a odpovede na otázky spojené s elektromobilitou v nákladnej doprave a preprave pasažierov. Zistíte, ako je na tom elektrická nákladná doprava dnes a kam sa posunie už v najbližších rokoch.

  • Dátum: 17. október 2023
  • Adresa: x-bionic® sphere, Dubová 33/A, 931 01 Šamorín
  • Trvanie: 9:00 – 15:30 hod
  • Cena: 99,00 € bez DPH (30 % zľava do konca augusta, pre členov SEVA platí 30% až do konania podujatia)
  • Registrácia: Navštívte oficiálny web www.efleetday.sk
Zdroj: Scania/Mercedes-Benz

Odpovede na pálčivé otázky a príklady z praxe

Konferencia pokryje všetky nosné témy a prinesie praktické odpovede na pálčivé otázky. Aké sú riešenia pre vozové parky a ako vyzerá podpora pre elektrifikáciu kamiónovej a autobusovej dopravy? Aké sú možnosti pre získanie finančnej podpory z európskych mechanizmov? Je vaša vízia pre dosiahnutie zelenej flotily finančne uskutočniteľná? Ako mať prehľad o činnosti vozového parku a pochopiť ako elektrické modely fungujú v prostredí vášho biznisu?

Konferencia zodpovie všetky tieto otázky, prezradí ako optimalizovať náklady na nabíjanie elektrickej flotily a priblíži reálne príklady fungujúce v zahraničí. Na svoje si prídu aj mestá, ktorým eFleet Day 2023 Truck&Bus pomôže pochopiť všetko dôležité. Toto všetko a omnoho viac na vás čaká už 17. októbra 2023 v x-Bionic Šamorín.

Náš tip
Elektrická nákladná doprava v Európe zažije obrovský boom. Do roku 2030 narastie 150-násobne
16. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+