MojElektromobil
Alžbeta Harry Gavendová 26. januára 2018

Technologické riešenie EcoTank pochádza z dielne Slovákov a podarilo sa mu ušetriť naše životné prostredie. Kvapalinu do ostrekovačov totiž toto riešenie ponúka v podobe stojanov EcoTank, kde si jednoducho „načapujete“ priamo do nádržky toľko, koľko potrebujete. Odbremení sa tak využívanie plastových nádob, v ktorých sa inak voda do ostrekovačov zvykne predávať.

Toto ekologické zariadenie na dopĺňanie kvapaliny do ostrekovačov má za sebou len pilotný rok prevádzky (od marca 2017) a na vybraných čerpacích staniciach už ponúkalo ľuďom svoje služby. Ušetrilo životné prostredie o vyše 5 ton plastových obalov. Momentálne je nainštalovaných na Slovensku a v zahraničí spolu 45 stojanov EcoTank. Tieto riešenia nájdete na 15 čerpacích staniciach v rámci sietí Slovnaft, GAS, Dalioil, Benzinol ako aj u ďalších, menších prevádzkovateľov čerpacích staníc. EcoTank sa už ale rozšíril aj do menších miest a obcí (Dubnica nad Váhom, Makov, Milhosť, Považská Bystrica, Prešov, Trstice, Turany, Smižany, Stropkov, Šamorín a Vranov nad Topľou).

„Ide o úspech, ktorý už vo svojej úvodnej fáze prekonal naše očakávania. V prvom rade je skvelým signálom pre širokú verejnosť. Ďakujeme všetkým motoristom, ktorí počas svojej návštevy na čerpacích staniciach uprednostnili komfortné a ekologické riešenie. Veríme, že rovnako ako príroda, i oni ocenili jeho prínos,“ uviedol Juraj Saktor, spoluautor myšlienky technologického zariadenia EcoTank.

Záujem o EcoTank je aj v zahraničí

Stojany EcoTank nájdete nainštalované na vybraných čerpacích staniciach vedľa výdajných stojanov s pohonnými hmotami a pomocou samoobslužnej tankovacej pištole doplníte kvapalinu do ostrekovačov. Zariadenie v praxi úspešne ukázalo svoj prínos a vzbudilo záujem i v zahraničí.

Náš tip
Toyota Prius PHEV jednoznačne najekologickejším plug-in hybridom v teste ADAC

„Našou víziou pre EcoTank v minulom roku bolo prekročenie slovenských hraníc. Po výsledkoch, ktoré sme dosiahli, dnes môžeme povedať, že sme túto víziu už čiastočne naplnili a v priebehu najbližších mesiacov v tom budeme pokračovať. O pilotnú fázu, ktorú sme absolvovali u nás i v zahraničí, majú záujem aj ďalšie európske krajiny. Konkrétne ide o Českú republiku, Chorvátsko, Estónsko, Lotyšsko, Nórsko, Taliansko, Ukrajinu a Nemecko,“ uvádza výkonný riaditeľ spoločnosti EcoTank, s.r.o. Rudolf Garan.

Zdroj: tlačová správa

26. januára 2018
Fotománia

+