MojElektromobil

Prvý elektromobil značky Jeep bude očividne elektrický bicykel. Bude mať krútiaci moment vyšší ako spaľovacie motorky, Jeep ho ukázal v reklame počas futbalového zápasu Super Bowl.

Reklamu uvedenú vyššie prehral Jeep na finále Super Bowl amerického futbalu NFL. Za tieto krátke reklamy platia firmy vzhľadom na sledovanosť milióny eur. V tomto konkrétnom spote bol hlavným objektom nový pickup Jeep Gladiator, e-bike sa ukázal približne na sekundu.

Na vývoji e-biku, ktorý sa objavil v reklame, sa podieľa firma QuietKat. Podľa zverejnených informácií má mať nový e-bike 4,8-palcov hrubé pneumatiky. Má poskytnúť dojazd až 64 km, výkon 750 W a bude dostupný od júna 2020. Pre porovnanie, nový e-bike Greyp G6 (vyvíjaný chorvátskou automobilkou Rimac) má dojazd 100 km a batériu o kapacite 700 Wh.

E-bike Jeep
E-bike Jeep

Silnejší ako spaľovacie motorky

QuietKat tvrdí, že tento model bude disponovať motorom s výkonom 750 W. Nie je to celkom pravda. Portál Electrek upozorňuje, že motor v strede konštrukcie na fotografiách je vyrobený čínskym výrobcom Bafang a má označenie Bafang Ultra.

Tento elektromotor má parametre 1600 W s bežnou 52-voltovou batériou. Maximálny krútiaci moment dosahuje 160 Nm, čo je hodnota, ktorú nedosahuje väčšina spaľovacích motocyklov a takýto výkon vie roztrhať reťaz na kúsky.

Okrem toho sa dá z fotografií vyčítať, že tento e-bike má 4-piestové hydraulické brzdy Tektro Dorado, čo sú jedny z najkvalitnejších v tomto odvetví. Medzi zadnou a prednou odpruženou RockShox vidlicou je zabudovaná batéria s približne 840 Wh kapacitou a ďalšie vysokokvalitné komponenty.

4. februára 2020
Zdroj: Electrek, QuietKat

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+