MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2022 po úspešnom štarte v Bratislave mieri do ďalších slovenských miest. Najbližšie to bude v Trenčíne, kde svoje brány otvorí v priestoroch nákupného strediska OC Laugaricio počas víkendu 17. až 19. júna 2022.

Návštevníci špecializovanej výstavy Salón Elektromobilov 2022 Trenčín sa môžu tešiť na desiatky elektromobilov, plug-in hybridov, prednášky a prezentácie, ale hlavne na testovacie jazdy, vďaka ktorým budú môcť okúsiť elektromobilitu na vlastnej koži.

Medzi vystavovateľmi sa blysnú najväčšie mená automobilového priemyslu so svojimi elektrifikovanými modelmi. Chýbať medzi nimi nebude ani Suzuki a modely Suzuki Vitara či Suzuki S-Cross.

V priestoroch nákupného strediska OC Laugaricio budú staticky vystavené modely Suzuki S-Cross Mild Hybrid aj Suzuki Vitara Hybrid.

Suzuki Vitara

Jazda v meste, alebo v náročnom teréne? So Suzuki Vitara na tom ani veľmi nezáleží. Je pripravená kedykoľvek vyraziť a všetko to zvládnuť bez najmenšieho zaváhania. Pred vami stojí plnokrvné SUV, ktoré si poradí aj s tými najťažšími povrchmi a poveternostnými podmienkami. Svoje odhodlanie demonštruje aj energickým vzhľadom s odvážnymi štýlovými prvkami. Vyžaruje z neho sila a súčasne aj vernosť tradíciám.

Naživo sa s ním budete môcť zoznámiť práve na Salóne Elektromobilov 2022 v Trenčíne, kde na vás bude čakať s plne hybridným pohonom 1,5 DUALJET Hybrid. Ide o kombináciu štvorvalcového motora 1,5 DUALJET, jednotky motor-generátora (MGU), systému prevodovky AGS a napájacieho agregátu. Jednotka MGU využíva výkon motora na efektívne generovanie elektrickej energie, ktorá zvyšuje dojazd a frekvenciu jazdy na elektrinu pre nižšiu spotrebu paliva a tichú jazdu.

Foto: Suzuki

Pripája sa k tomu pohon všetkých štyroch kolies so systémom AllGrip, ktorý umožňuje prepínať medzi štyrmi jazdnými režimami: AUTO (auto), SPORT (šport), SNOW (sneh) a LOCK (uzamknutý). Tie umožňujú optimalizáciu pohonu podľa druhu cesty a jazdných podmienok. Vodič si tak podľa vonkajšej situácie vyberie režim jednoduchým stlačením a otočením ovládača umiestneného v stredovej konzole.

Práve o tom to je. O bezpečnosti za každých okolností. Nová Suzuki Vitara je vybavená pokročilým detekčným systémom Suzuki, ktorý využíva kombináciu monokulárnej kamery a la­sera umiestneného na čelnom skle. Kamera rozpo­znáva na stredné a dlhé vzdialenosti také dopravné prvky, akými sú chodci alebo čiary jazdných pruhov. Laserový sní­mač zase vyniká v detekcii na krátke vzdialenosti a v noci.

Nechýbajú ani pokročilé asistenčné systémy, aby bola pohoda a bezpečnosť posádky vždy prioritou. Nová Vitara má systém pre eliminovanie kolízie s prekážkou pred vodičom, udržiavanie auta v jazdnom pruhu, sledovanie mŕtveho uhla či kontrolu situácie za vozidlom. Riadi sa jasným heslom: Viac funkcií, viac bezpečnosti.

Foto: Suzuki

Suzuki S-Cross

Robustné SUV s výrazným dizajnom plné najnovších technológií. Tak nejak by sa dal v krátkosti zhrnúť nový model Suzuki S-Cross, ktorý na seba priťahuje pozornosť vďaka svojmu jedinečnému vzhľadu, ale aj spojeniu hybridného pohonu a prvotriednych funkcií pre každú príležitosť. 

Pri pohľade na Suzuki S-Cross vám do očí okamžite udrie predná maska chladiča. Hodnotiť ho na základe prvého dojmu by však bolo chybou. Z prednej masky síce vyžaruje volanie po dobrodružstve, no keď sa pozriete toto Suzuki pozriete ako na celok, zistíte, že toho v sebe spája omnoho viac. Dochádza tu k výraznému stretu dvoch protikladných svetov. Dobrodružného ducha kombinuje s eleganciou, štýlovosťou a citom pre pohodovú jazdu. To všetko prezrádza, že Suzuki toho v sebe ukrýva skutočne veľa.

Foto: Suzuki

Ide o auto, s ktorým sa môžete vydať kamkoľvek, a pritom viete, že na vás dohliada séria bezpečnostných asistentov nenápadne rozmiestnená v masívnej konštrukcii nebojácneho SUV. Cestovanie je vďaka tomu pohodlné a bezpečné. Nepochybne k tomu prispieva aj priestranný a maximálne pohodlný interiér. Veľké čelné sklo, aby ste mali vždy ideálny rozhľad, nastaviteľné operadlá či multifunkčný dotykový displej sú len časťou z prvkov, ktoré zvyšujú celkový komfort. 

Pod kapotou nájdete 1,4 litrový motor BOOSTERJET so 48 V systémom SHVS Mild Hybrid. Každým prejdeným kilometrom šetrí vaše peniaze aj našu prírodu. Vďaka legendárnemu pohonu všetkých štyroch kolies AllGrip sa na neho môžete spoľahnúť aj v náročnejších terénoch. 

Zvoliť si môžete jeden zo štvorice voliteľných jazdných režimov, to všetko jednoduchým stlačením alebo pootočením ovládača na stredovej konzole. Vždy tak budete mať optimálne prispôsobenú stabilitu vozidla aj všetky sprievodné vlastnosti podvozku.

Foto: Suzuki

S-CROSS dokáže detegovať prekážky, jazdné pruhy či dopravné značky, upozorní vás na premávku za vozidlom, 360-stupňová kamera vám zabezpečí rozhľad napríklad pri parkovaní a pomocný systém vám pomôže rozbehnúť sa do kopca či z kopca. Jednoducho pomôže za všetkých okolností.

10. júna 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+