MojElektromobil

Kuriérska spoločnosť DPD oznámila veľkú investíciu do zelenšieho vozového parku v Európe. 200 miliónov eur pôjde do elektrických dodávok, cargo bicyklov aj nabíjacích staníc vo vybraných mestách v Európe vrátane Bratislavy.

Elektrický cargo bicykel v Bratislave (Foto: DPD)
Elektrický cargo bicykel v Bratislave (Foto: DPD)

Cieľ spoločnosti je znížiť uhlíkové emisie zo svojich vozidiel o 89% a celkových škodlivín o 80% do rou 2025. V 225 vybraných mestách po Európe bude uvedených do prevádzky 7 000 vozidiel s elektrickým pohonom, s CNG pohonom a elektrické cargo bicykle. V pláne je tiež vybudovať 80 nových mestských dep a 3 600 nabíjacích staníc.

DPD elektrifikácia
Vybrané mestá DPD pre elektrifikáciu vozového parku (Zdroj: DPD)

 

Firma plánuje používať elektrické dodávky MAN eTGE, Volkswagen e-Crafter a Nissan e-NV200. Výber vozidiel do miest bude záležať napríklad od veľkosti ciest a ulíc, potrieb doručovania alebo miestnych regulácií. Okrem spoločnosti DPD na Slovensku používajú e-dodávky aj firmy Slovenská pošta, Alza alebo DHL. Veľký úspech po celej Európe majú aj e-dodávky Nissan e-NV200 upravené slovenskou firmou Voltia.

12. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+