MojElektromobil

Prísne ochranné opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu sa dotkli aj procesu schvaľovania štátnych dotácii na nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Len pred necelým týždňom sme sa dočkali zverejnenia zoznamu 219-tich vyhodnotených žiadostí, čo dávalo nádej, že vyhodnocovanie sa v dohľadnej dobe dočká šťastného konca.

Odvtedy sa však situácia dramaticky zmenila a aj Ministerstvo hospodárstva SR muselo pristúpiť k viacerým opatreniam, v rámci ktorých bolo priamo ovplyvnené celkové fungovanie úradu. Od 16.3.2020 pracuje v obmedzenom krízovom režime.

Väčšina zamestnancov momentálne pracuje z domu. Za každú sekciu sú na úrade počas dňa v pohotovosti prítomní ľudia vo veľmi limitovanom počte. To v preklade znamená, že hoci je na vyhodnotenie k dispozícii približne 143 žiadostí, všetko momentálne stojí. Komisia nezasadá a žiadosti sa nevyhodnocujú.

MH SR: Pre komunikáciu uprednostnite elektronickú formu!

Pre riešenie otázok a problémov, proste pre akúkoľvek komunikáciu s Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky využívajte elektronickú komunikáciu. Úrad navyše dôrazne vyzýva, aby ste ho kontaktovali len s vecami, ktoré neznesú odklad. Dôsledne preto zvážte závažnosť vášho podnetu. Vaše požiadavky budú vybavované priebežne.

Žiadame Vás, aby ste pri komunikácii s úradom uprednostnili elektronickú komunikáciu (emaily, elektronická podateľňa) a robili iba podania, ktoré neznesú odklad. Odporúčame Vám využívať útvarové emailové adresy zverejnené na našom webovom sídle v časti Kontakty. 

V krízovom režime pracuje aj SIEA

V súvislosti s opatreniami a nariadeniami Ústredného krízového štábu Slovenskej republiky pracuje SIEA od 16.3. 2020 v obmedzenom krízovom režime.

Požiadavky občanov SIEA vybavuje priebežne, ale odporúča realizovať iba podania, ktoré neznesú odklad. Aj v tomto prípade vyzýva na využívanie elektronických kontaktov, prípade poštových zásielok. 

SIEA  odporúča klientom obmedziť osobný kontakt v rámci  všetkých agentúrnych činností a obmedziť aj osobné doručovanie akýchkoľvek dokumentov na pracoviská SIEA. Prednostne je nutné využívať zasielanie dokumentov elektronicky, prípadne cez e-schránku alebo prostredníctvom poštových služieb.

Viac informácií nájdete priamo na oficiálnom webe, kde sú v časti “Ďaľšie súvisiace informácie” zverejnené aj dodatočné informácie pre žiadateľov o podporu na nákup elektromobilov.

Zo spomínaných informácií pre žiadateľov o podporu na nákup elektromobilov vyberáme dve kľúčové informácie. Samozrejme, že dôrazne odporúčame preštudovať kompletné znenie oznámenia.

V súvislosti s mimoriadnym stavom a prijatými opatreniami, si SIEA dovoľuje upozorniť na možné nedodržanie štandardných lehôt stanovených v riadiacej dokumentácii pre úkony vykonávané zo strany SIEA ako vykonávateľa v rámci implementácie vyššie uvedenej výzvy.

Zároveň si SIEA dovoľuje požiadať žiadateľov, aby včas informovali o riziku nedodržania stanovených lehôt zo svojej strany, a to prostredníctvom e-mailu: chcemelektromobil@siea.gov.sk alebo elektromobil@siea.gov.sk, resp. projektových manažérov zo Sekcie inovácií a medzinárodnej spolupráce, resp. prostredníctvom e-schránky SIEA.

Ďalší vývoj otázny

O ďalšom vývoji situácie momentálne nemáme žiadne bližšie informácie, no je celkom logické, že schvaľovanie dotácií momentálne muselo ísť do úzadia. V prípade, že sa k nám dostanú nové informácie, okamžite ich zverejníme. Nateraz je to bohužiaľ tak, ako to je.

21. marca 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+