MojElektromobil

Po dočasnom zastavení dotácií v apríli prišlo k opätovnému spustenie dotačného procesu ešte minulý týždeň. Komisia vtedy schválila ďalších 127 dotácií a tentokrát sa na Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky dostalo ďalších 176 žiadostí, ktoré čakajú na schválenie.

Viac ako 700 záujemcov o dotáciu na kúpu elektrického alebo plug-in hybridného vozidla si koncom minulého roka rozdelila sumu 6 miliónov eur. Stihli to za 3 minúty a 41 sekúnd, no vyšlo to až na druhý pokus. Priebeh schvaľovacieho procesu zdržali sviatky, komisia a uchádzači mali 40 dní na odpovede pri získaní dodatočných dokumentov. Celý schvaľovací proces sa naplno rozbehol vo februári, no napokon ho pomerne rýchlo zastavila pandémia koronavírusu.

Na MH SR ďalších 176 žiadostí

V apríli bol preto dočasne pozastavený a prvé informácie o jeho opätovnom spustení sme dostali len minulý týždeň. Zdá sa však, že vybavovanie žiadostí sa naplno rozbehlo. Už dnes bol zverejnený aktualizovaný zoznam žiadostí, pričom ďalších 176 bolo zo SIEA posunutých MHSR na schválenie. Komisia by mala zasadnúť v priebehu júna.

V SIEA tak zostáva na stole ešte 57 pôvodných žiadostí. Cez schvaľovací proces doteraz neprešlo 13 žiadostí a až 75 pôvodných žiadateľov odstúpilo. Znamená to, že SIEA začne postupne oslovovať tých, ktorí skončili v zásobníku.

Doteraz vyplatili 40 dotácií

Po schválení žiadosti komisiou prichádza na rad podpis zmluvy. Tie sú žiadateľom doručené na adresu. Doteraz bolo vyplatených 40 žiadostí v celkovej hodnote 299 tisíc eur.

 

 

 

1. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+