MojElektromobil

Už v krátkej minulosti sme vám priniesli informácie ohľadom rozvoja viacerých nabíjacích staníc v Európe. Za všetky stačí spomenúť nabíjaciu sieť Ultra-E. Táto sieť má podporu automobiliek ako napríklad Audi, BMW či Renault. Spoločnosť Allego chce následne priniesť nabíjaciu sieť MEGA-E s celkovým počtom až 300 nabíjacích staníc pre elektromobily. Netreba zabúdať ani na sieť Ionita, ale aj podporu ďalšej siete na juhu Európy.

Náš tip
DO EURÓPY SMERUJE ĎALŠIA SIEŤ RÝCHLYCH NABÍJACÍCH STANÍC. STOJÍ ZA ŇOU RENAULT A NISSAN

Ďalšia nabíjacia sieť

Aktuálne prináša ďalšiu rýchlonabíjaciu sieť spoločnosť Fastned. Vývoj až 350 kW rýchlonabíjacej stanice chce priniesť spoločne s gigantom v danej oblasti, spoločnosťou ABB. Prvá stanica s výkonom až 350 kW bola spustená tento týždeň na diaľnici A8 v blízkosti holandského mesta Amsterdam.

“Som veľmi hrdý na našu novú stanicu. María García, náš architekt, vložil veľa energie do ikonického dizajnu, ktorý je lepší v každom detaile a je viditeľný. Je veľmi dôležité zvýšiť rýchlosť nabíjania, pretože otázka, ktorú si takmer každý spotrebiteľ kladie, je: Ako dlho to trvá?” – hovorí spoluzakladateľ spoločnosti Fastned Bart Lubbers.

Spoločnosť tvrdí, že s podporou 350 kW nabíjania sa pripravuje už na ďalšiu, pripravovanú generáciu elektromobilov, ktoré budú tento výkon nabíjania podporovať. V súčasnosti už spoločnosť Fastned prevádzkuje 63 nabíjacích staníc pre elektromobily.

Zdroj: electrek.co

6. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+