MojElektromobil

Spoločnosť Daimler Truck AG pokračuje so sériovou výrobou palivových článkov prostredníctvom spoločnosti Daimler Truck Fuel Cell KG. Zamestnanci zo spoločnosti Daimler si za posledných desať rokov vybudovali v tejto oblasti rozsiahle know-how a vyvinuli výrobné postupy a procesy. Teraz uplatňujú svoje vedomosti – v úzkej spolupráci so svojimi kolegami v kanadskom Vancouveri ako aj s prebiehajúcimi aktivitami týkajúcimi sa vývoja palivových článkov – v priamej príprave budúcej sériovej výroby.

Za týmto účelom sa investuje do nových a najmodernejších systémov, ktoré pokrývajú každý jeden krok procesu výroby palivových článkov: od povlaku na membráne, cez výrobu blokov palivových článkov, až po výrobu agregátov palivových článkov. Pre potreby výroby na úrovni milióntin metra vznikla aj čistá miestnosť s dôslednou úpravou vzduchu.

Následne sa získané vedomosti a skúsenosti spoja so spoločnosťou Volvo Group a použijú sa pre vozidlá určené na náročnú a ťažkú diaľkovú prepravu. Ďalšia spolupráca pri využívaní nadobudnutých skúseností sa pripravuje so  spoločnosťou Rolls-Royce. V rámci nej poslúžia palivové články ako zdroj záložnej energie.

Zdroj: Tlačová správa

11. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+