MojElektromobil
Slavo Dzuričko 7. júla 2018

Rimac, spoločnosť, ktorú aktuálne čiastočne vlastní aj nemecká automobilka Porsche, môžete poznať najmä z hľadiska superšportových elektrických modelov ako Concept_One alebo Concept_Two. Teraz výrobca odhalil, že stojí za značkou CUPRA a pripravuje prvý plne elektrický „touring-class“ závodný model e-Racer.

Náš tip
PORSCHE INVESTUJE DO VÝROBCU ELEKTRICKÝCH SUPERŠPORTOV RIMAC

CUPRA e-Racer | VIDEO

Tento chorvátsky výrobca je aktuálne aj dodávateľom vybraných elektrických komponentov pre modely tretích strán ako Koenigsegg alebo Aston Martin. Pomerne malá spoločnosť však potvrdila, že po investícii z dielne nemeckej automobilky spolupracuje aj na vývoji nových pohonných jednotiek Porsche. Teraz navyše spolupracuje aj so španielským výrobcom Seat a známou značkou Cupra.

Na videu vyššie môžete vidieť prvé testy pripravovaného modelu na závodnom okruhu v chorvátskom Záhrebe. Rimac potvrdil aj niektoré výkonnostné špecifikácie závodného elektromobilu CUPRA e-Racer. Nebude chýbať nepretržitý výkon až 402 konských síl, s možnosťou až maximálnych 680 koní (pravdepodobne ako krátkodobý výkon). Maximálna rýchlosť nového modelu sa zastavila na hodnote 270 km/h, z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť za 3,2 sekundy a z 0 na 200 km/h následne za 8,2 sekundy.

Zdroj: electrek.co

7. júla 2018
Fotománia

+