MojElektromobil

Za predchádzajúce dni prišla z francúzska správa, ktorá hovorí o výsledku súdu medzi automobilkami Citroën a švédskym Polestar. Práve domáci Citroën dal nováčika zo Švédska a Číny na súd kvôli podobnosti loga. Súd nakoniec dal za pravdu domácemu výrobcovi, takže Polestar bude musieť znášať následky.

Predpokladáme, že ste o Polestar už určite počuli a rovnako vám nie je neznáme ich logo. Dizajn je síce vec perspektívy a rôznych ďalších faktorov, no ak sa pozriete na logo Polestar, tak sa skladá z dvoch šípok, ktoré sú otočené ostrou hranou smerom k sebe. Logo Citroën sa taktiež skladá z dvoch šípok, avšak tie sú umiestnené pod sebou a obe smerujú ostrou hranou hore. Podľa automobilky Citroën ide o veľkú podobnosť, ktorá by ich mohla poškodiť.

Rozhodli sa preto ísť s prípadom na súd, ktorý nakoniec dal za pravdu domácej automobilke. Podľa vyjadrenia súdu je logo podobné mohlo by poškodiť značku Citroën, ako aj ich dcérske spoločnosti. Tým je myslené najmä DS, ktoré logo sa síce neskladá vyslovene zo šípok, no v skutočnosti môže byť umiestnením symbolov podobnejšie ako práve s logom Citroën. Súd preto Polestar potrestal finančnou pokutou vo výške 150 tisíc € a zároveň zakázal firme robiť biznis vo Francúzsku v najbližších šiestich mesiacoch.

Polestar však ešte svoje elektromobily vo Francúzsku nepredával, takže zásadný vplyv na automobilku to mať nebude. Určite jej to však mení plány s expanziou v priebehu budúceho roka. Polestar sa nepredáva ani u nás, no my sme si model Polestar 2 už stihli pozrieť z blízka.

Náš tip
Polestar 2: prvé dojmy z jazdenia | BLOG
9. novembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+