MojElektromobil

V poslednej dobe sa roztrhlo vrece s automobilkami, ktoré chcú na náš trh priniesť cenovo dostupný elektromobil. Mnoho zákazníkov práve preto stále váha pri prechode na elektrickú dopravu, lebo nie je mnoho takýchto alternatív. Medzi tieto spoločnosti sa zaradí aj francúzsky Citroën, ktorého elektromobil spozorovali ešte s ochranným polepom na nabíjacej stanici, informuje Forococheselectricos.

Už 17. októbra by sme mali dočkať oficiáneho predstavenia tohto elektromobilu, ktorý má niesť názov Citroën ë-C3. Podľa dostupných informácií poteší najmä zákazníkov, ktorí nemajú príliš veľký rozpočet. Jeho začiatočná cena sa má pohybovať niekde na úrovni 22 000 – 23 000 €. Pôjde tak o európsku verziu elektromobilu, ktorý doteraz mohli využívať len v Indii.

Európska verzia sa však od tej Indickej má líšiť vo viacerých smeroch. To potvrdzujú aj špionážne fotografie, ktoré sa podarilo zachytiť fanúšikom vo Francúzsku. Predná časť vozidla zmení svoj dizajn v súlade s novým dizajnovým jazykom firmy. Prvky ako zvýšený podvozok, plastové ochrany nárazníkov, či strešné lišty mu dodajú nádych menšieho SUV.

Nízka cena má byť najväčším lákadlom

Podľa všetkého sa zníži počet dostupných možností prispôsobenia. K dispozícii by mali mať zákazníci na výber z troch úrovní výbavy. Podľa Thierryho Koskasa, CEO značky, dnes neexistuje na európskom trhu ekvivalent tohto vozidla. Veľkosťou sa približuje modelu Peugeot e-208, no jeho cena sa skôr priblíži Dacii Spring.

citroen oli
Takto vyzeral prototyp vozidla Citroen Oli, z ktorého má e-C3 vychádzať | Zdroj: Electrek

Jednotlivé parametre a špecifikácie zatiaľ nepoznáme, no môžeme povedať, že nebudú rovnaké ako u indického kolegu. Medzinárodný model využíva motor s výkonom 58 koní a 143 Nm krútiaceho momentu. Tento model dokáže prejsť 320 km a z 10 na 80 % ho nabijete za 57 minút. Hovorí sa, že európska verzia by mala prísť s dvomi verziami batérií, a to 40 kWh a 51 kWh (300 a 400 km dojazd).

Náš tip
Slovákmi obľúbený Enyaq dostane vyšší výkon a lepší dojazd
2. októbra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+