MojElektromobil

Na autosalóne v Ženeve sme mali možnosť vidieť množstvo zaujímavých elektromobilov, medzi ktoré nepochybne patrí aj tento maličký Citroën. Jeho rozmery sú len 2,5 x 1,5 x 1,5 metra a pripomína kocku. Elektromobil je určený do mesta, na štyroch stranách karosérie je vybavený chráničmi. Zaujímavé sú aj dvere s opačným otváraním na oboch stranách.

Tento elektromobil môžu šoférovať aj osoby, ktoré nevlastnia vodičský preukaz. Stačí, aby dovŕšili vek 16 rokov. Značka Citroën vyvinula AMI ONE CONCEPT ako alternatívu k mestskej hromadnej doprave a ostatným dvojkolesovým individuálnym dopravným prostriedkom. Jeho maximálna rýchlosť je 45 km/h a dojazd rovných 100 kilometrov. Interiér modelu je výborne odhlučnený a elektromobil je bezpečný aj pre vonkajšie prostredie. Obsahuje systém akustického varovania chodcov.

V kabíne sa kladie dôraz na priestor a funkčnosť. Sedadlo vodiča a spolujazdca sú umiestnené asymetricky, aby posádke ponúkli dostatočný priestor a voľnosť pohybu. Nechýba tu ani odkladací priestor na príručnú batožinu.

13. marca 2019
Zdroj: citroen.sk

+