MojElektromobil

Brandon Dalaly je majiteľom elektromobilu značky Tesla. Rozhodol sa pre skutočne unikátny a zároveň kontroverzný spôsob jeho odmykania. Do svojej ruky si nechal implementovať čip. Téme sa venoval portál Teslarati.

Multifunkčný čip, ktorým je možné odomykať Teslu

Tento pán má konkrétny čip vo svojej ruke už cez dva týždne. Bola jeho implementácia bolestivá? Toto video ukazuje, že je to viac než pravdepodobné. Ide o Brandonov druhý implementovaný čip a tvrdí, že prvýkrát si ho nechaj do ruky vložiť bez akejkoľvek anestézie. Asi bude za tým nejaký dôvod, prečo sa po druhýkrát už rozhodol pre utlmenie bolesti.

Prvý čipový implantát sa mu zapálil a spôsoboval bolesť po dobu asi jedného mesiaca. V prípade toho druhého, ktorý využíva na odomykanie svojej Tesly, je čip potiahnutý biokompatibilnými látkami, akou je napríklad aj biopolymér či biosklo. Telo tento vonkajší predmet príjme a zapuzdrí vlastným tkanivom.

Pokiaľ by ste sa pýtali, na čo sú Brandonovi hneď dva čipy, tak ten prvý využíva na viacero vecí, ako na riadenie prístupu, ukladanie dát, rozsvietenie svetla priamo pod kožou alebo aj na ukladanie kryptomien. Držať dokáže aj informácie potrebné na odomknutie domu. Obsahuje aj zdravotné údaje a dáta o vakcinačnom pase.

Ten druhý má v skutočnosti na skoršie beta testovanie. Ide o bezkontaktný NFC bezpečnostný čip. Celkovo ho testuje asi 100 jedincov. Spoločnosť, ktorá daný mikročip navrhla, umožňuje pomocou týchto čipov bezdrôtovo inštalovať aplikácie a jednou z nich je karta na odomknutie Tesla elektromobilu. Implementáciu takéhoto čipu Brandona vyšla 400 amerických dolárov.

25. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+