MojElektromobil

Elektromobil Polestar 2 z divízie Volvo Cars sa začne vyrábať v Číne už tento týždeň. Vďaka zdravotným opatreniam automobilky sa nikto zo zamestnancov nenakazil vírusom COVID-19.

Polestar 2 sa začne vyrábať vo fabrike čínskeho koncernu Geely v meste Luquaio. Ten Je materskou firmou Volvo Cars. Eektrický Polestar 2 sa začne dodávať zákazníkom ešte v prvej polovici tohto roka.

Polestar 2 vyroba

Automobilky v Európe a Amerike altuálne zatvárajú svoje prevádzky a čakajú na najhoršie v súvislostí so šíriacou sa pandémiou. Na Slovensku sa kvôli nej prerušila výroba všetkých automobilových fabrík (VW, PSA, JLR aj Kia Motors). V USA obmedzili výrobu napríklad Tesla a Volkswagen.

Najviac predajní bude v Európe

Tento model bude mať solídny dojazd do 500 km (WLTP) so 78 kWh batériou. Nabije sa max. výkonom do 150 kW a prvé verzie budú stáť od 59 000 €.

Ešte do konca tohto roka plánuje Polestar otvoriť 50 až 60 predajni po svete. 15 predajní bude v Severnej Amerike, 20 predajní v Číne a 25 predajní v Európe. Model zatiaľ nie je oficiálne dostupný na Slovensku.

25. marca 2020
Zdroj: Electrek, Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+