MojElektromobil

Americká Národná agentúra pre bezpečnosť cestnej premávky NHTSA vyšetruje automobilku Chevrolet. Zhoreli jej tri elektrické vozidlá Bolt EV bez dôsledkov nárazu a existuje riziko, že zhoria ďalšie.

Vyšetrovanie začal Úrad pre vyšetrovanie porúch agentúry NHTSA:

“Úrad pre vyšetrovanie porúch obdržal dva Dotazníky majiteľa vozidla týkajúce sa modelu Chevy Bolt EV modelového roku 2018 a 2019 s tvrdením, že vozidlá začali horieť v mieste pod zadným sedadlom zaparkované a bez dozoru.”

Agentúra našla aj tretie vozidlo s podobnou poruchou. V tomto prípade došlo aj k zraneniam vodiča v dôsledku vdýchnutia dymu. Vyšetrovanie ovplyvní všetky vozidlá Bolt EV vyrobené medzi rokmi 2017 a 2020 – dokopy až 77 000 kusov.

Hovorca GM povedal ohľadom tohto vyšetrovania, že bezpečnosť pasažierov je najvyššia priorita pre celý tím General Motors. Automobilka spolupracuje s NHTSA na vyšetrovaní a zároveň vykonáva svoje vlastné vyšetrovanie.

Nie sú jediní

Chevrolet nie je jediná automobilka s týmto problémom. Prednedávnom sme vás informovali, že Hyundai kvôli potenciálnym požiarom zvoláva svoje elektromobily Kona. Takisto má ísť spolu až o 77 000 kusov, na starom kontinente má táto “zvolávačka” zasiahnuť 11 000 kusov.

Údajne tu prebieha spor medzi výrobcom vozidla Hyundai a dodávateľom batérií LG Chem. Kórejský LG Chem dodáva batérie aj pre model Chevy Bolt EV.

 

 

19. októbra 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+