MojElektromobil

Technológia v dnešnej dobe napreduje míľovými krokmi a inak tomu nie je ani pri dopravných prostriedkoch. V poslednej dobe sa stala umelá inteligencia (AI) jednou z najriešenejších tém na celom svete. Aj preto sa spoločnosť Urtopia rozhodla, že do svojho elektrického bicyklu nainštaluje ako prvá ChatGPT. Ako to funguje priniesol portál Electrek.

Spoločnosť Urtopia prichádza každoročne s najpokrokovejšími elektrickými bicyklami, ktoré majú množstvo jedinečných funkcií. Mnoho z nich prevzali od najpopulárnejších smartfónov, ako napríklad odomykanie odtlačkom prsta. Teraz sa však ich pozornosť upriamila tam, kde je v poslednej dobe najviac kontroverzie. Umelá inteligencia a najmä ChatGPT rozbúrili vody ohľadom smerovania ľudstva. Mnohí si ju nevedia vynachváliť, no nájdu sa aj ľudia, ktorí sa jej boja.

ChatGPT slúži jeho používateľom najmä na komunikáciu, predovšetkým na riešenie zložitých otázok. Okrem toho však rieši aj hádanky, generuje informácie, píše programovací kód a omnoho viac. Teraz spoločnosť oznámila, že práve do svojich bicyklov pridá túto vymoženosť. Aktivujete ju pomocou stlačenia špeciálneho tlačidla, ktoré sa nachádza na riadidlách.

Táto prelomová inovácia, predstavená na EUROBIKE 2023, spolu s ďalšou patentovanou technológiou súvisiacou so vstavanou GPS navigáciou, ochranou proti krádeži, bezpečnosťou jazdy a záznamom dát, opäť pevne etabluje Urtopiu, ako lídra v oblasti inteligentných e-bikov. Vďaka sile ChatGPT a funkcii rozpoznávania hlasu sa inteligentný elektrobicykel Urtopia stáva výnimočným spoločníkom pre jazdcov, ktorý poskytuje pomoc v reálnom čase podľa potrieb používateľov.

vyjadrenie spoločnosti Urtopia

Na čo slúži takýto ChatGPT

Umelá inteligencia nefunguje len ako text ale aj ako hlasový asistent (podobne ako Alexa alebo Siri). Okrem otázok spojených s cyklistikou, ako napr. návod na opravu defektu, kde sa nachádza servis či najbližšia trasa k cieľu, sa môžete chatbota opýtať aj na veci ako zmysel života, rýchly recept na koláč alebo na počasie v Thajsku. Všetky tieto pokyny by mal ovládať a odpovedať vám na nich s najvyššou presnosťou.

Okrem takéhoto dopravného prostriedku sa nedávno ChatGPT pokúsili integrovať aj v spoločnosti Mercedes-Benz do svojich nových vozidiel. Umelá inteligencia tak posúva hranice vo viacerých oblastiach života v tom, ako si ho môžeme uľahčiť a spríjemniť. Aký to bude mať dopad na širokú verejnosť zatiaľ nevieme odhadnúť, no podľa všetkého bude integrácia AI v budúcnosti čoraz väčšia.

Náš tip
V Nórsku testovali rýchlosť nabíjania 32 elektromobilov. Padali aj rekordy
3. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+