MojElektromobil

Central European Ultra Charging – CEUC je nový projekt, ktorý by mal priniesť európsky koridor rýchlonabíjacích staníc do reality. Celkovo sa počíta s počtom 118 nabíjacích staníc pre elektromobily v krajinách ako Taliansko, Rakúsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Podľa aktuálnych plánov by sa však na Slovensku malo nachádzať len 8 rýchlonabíjacích staníc zo spomínaného celkového počtu.

Náš tip
5 NOVÝCH RÝCHLONABÍJAČIEK SPÚŠŤA NA SLOVENSKU SPOLOČNOSŤ GREENWAY. MY SME NECHÝBALI PRI TOM!

Spolufinancovať bude aj Európska únia

Nejde o prvú sieť, ktorá je vo výstavbe v rámci Európy. Aj tento projekt však bude spolufinancovaný zo zdrojov z Európskej únie. EÚ pritom uhradí približne pätinu celkových výdavkov na výstavbu siete rýchlonabíjacích staníc. Celková suma, ktorú si výstavba vyžiada sa pohybuje na úrovni viac ako 61 miliónov eur. Spomínaná Európska únia teda zafinancuje sieť sumou viac ako 12 miliónov eur.

Termín uskutočnenia projektu začína januárom tohto roka a predpokladaný dátum ukončenia sa očakáva v priebehu mája roku 2021. Hoci nepoznáme presnú polohu týchto nabíjačiek na Slovensku, na pláne vyššie môžeme pozorovať aspoň približné lokality. Prijali by ste nové rýchlonabíjacie stanice na Slovensku? V akých lokalitách by ste privítali nové nabíjačky? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: ec.europa.eu, electrive.com

5. mája 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+