MojElektromobil

Cadillac sa so svojimi elektrickými vozidlami chce poriadne odlíšiť od konkurencie. Pripravovaná ponuka luxusných elektromobilov bude “niečím, čo sme doteraz ešte nevideli”, a to či už v tejto triede vozidiel alebo v celom segmente. V tomto duchu sa vyjadril dizajnový riaditeľ Cadillacu, Brian Smith, v rozhovore pre magazín Automobile.

Približnú predstavu, o tom, akým smerom sa Cadillac plánuje vydať nám podľa portálu Electrek približuje koncept Escala z roku 2016. Podobný dizajnový jazyk máme očakávať aj na pripravovaných elektromobiloch Cadillac Lyriq a Celestiq.

Práve model Lyriq bude prvým elektromobilom z produkcie značky Cadillac. Výroba bude v Číne spustená budúci rok a s predajom v Spojených štátoch sa počíta na rok 2022. Na elektrický sedan Celestiq si prípadní záujemcovia počkajú o čosi dlhšie – do roku 2025.

Pri našich batériových elektromobiloch na to ideme trocha okľukou. Je to o tom zobrať ostré črty a prepojiť ich s viacerými športovými líniami a krásou na povrchu. Nádherný povrch a silná silueta s trochou skutočne technických detailov a netradičných kriviek dokážu autám dodať futuristický a elektrický výzor.

Tesla dokázala, že elektrické autá nemusia vyzerať divne .Môžu byť prekrásne a to je niečo v čo veríme aj my. Vyrábať atraktívne elektrické autá, presne o tom to pre nás je.

Koncept Cadillac Escala z roku 2016

Smith v rozhovore uviedol, že aj dizajn prednej mriežky sa ukázal byť veľkou výzvou. Elektrické autá totiž tento prvkov nepotrebujú využívať pre chladenie motora. Štýl pripravovaného modelu Celestiq označuje slovami ako “netradičný”, “trocha polarizujúci” či “nádherný a ohromujúci”. V každom prípade, ide o slová z úst hlavného dizajnéra.

Chceme mať auto s výraznou prednou maskou a rozpoznateľnými prvkami, no teraz môžeme zvoliť uhladený vzhľad s viacerými možnosťami ako pristúpiť k detailom. 

Hlavným cieľom je podľa Smitha novú elektrickú ponuku z dielne Cadillac u odlíšiť od konkurencie ako je  Mercedes-Benz a BMW.

S týmto autom sa chceme dotknúť hviezd. Pôjde o niečo, čo sme doteraz v tejto triede vozidiel a v celkom segmente ešte nevideli.

Náš tip
Súboj autonómnych systémov: Tesla Autopilot vs. Cadillac Super Cruise | VIDEO
12. júna 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+