MojElektromobil

V Bratislave v týchto dňoch začala inštalácia nabíjacích miest pre pantografové nabíjanie elektrobusov. Tie umožnia priebežné rýchlonabíjanie vozidiel priamo na linkách.

Kde sa tieto miesta budú nachádzať:

  • Vozovňa Krasňany
  • Vozovňa Jurajov dvor
  • Patrónka (konečná zastávka linky 43)
  • Kollárovo námestie (konečná zastávka linky 80)

Dopravný podnik Bratislava si pre realizáciu výstavby nabíjacích miest vybral spoločnosť Elektra Slovensko, ktorá spolupracuje s firmou Elektrizace železnic Praha.

Ako prvá bola nainštalovaná nabíjačka na Patrónke. Ponúka jednu veľkú výhodu, umožňuje celodennú premávku elektrobusu na linke 43 bez nutnosti výmeny vozidla v priebehu dňa z dôvodu nabíjania. Doteraz bolo nutné na premávku tejto linky využiť dve vozidlá denne, teraz stačí len jedno.

Nabíjacie miesta budú pripojené na rozvody 600 V dopravného podniku. Podľa údajov výrobcu má zariadenie maximálny výkon 600 kW a maximálny prúd 1000 A.

Všetky fotografie nového nabíjacieho systému si môžete pozrieť na portáli imhd.sk.

14. decembra 2018
Zdroj: imhd.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+