MojElektromobil

Nemecká automobilka BMW predstavila svetu pokročilú štúdiu svojho doteraz najväčšieho SUV BMW X7 iPerformance. Ponúkne plug-in hybridný pohon a pôsobivý dizajn!

Novinka v podobe BMW X7 prichádza s označením iPerformance, ktoré naznačuje, že sa bude jednať o ekologickejšiu formu SUV. V jeho útrobách sa totiž nachádza plug-in hybridná technológia. Pôjde o bližšie nešpecifikovanú kombináciu benzínového a elektrického motora. Práve týmto smerom sa bude uberať dizajnová a technologická výbava budúcoročnej X-sedmičky.

Luxus na prvý pohľad

Interiéru bude dominovať, ako inak, luxus. Ponúkne celkovo 6 priestranných sedadiel v rozostavení 2+2+2 (hoci konkurencia ponúka obvykle rozostavenie 2+3+2). Ide o luxusný, ale zároveň prehľadný a moderný interiér. Nebude chýbať ambietné LED osvetlenie, ktoré si môžete prispôsobiť podľa nálady a materiály ako sklo, hliník či drevo.

Náš tip
BMW SĽUBUJE VEĽKÉ PREKVAPENIE NA FRANKFURTSKOM AUTOSALÓNE. ELEKTRICKÝ RAD 3?

Samotná značka BMW opisuje pripravovanú novinku nasledovne:

„Šesť bohato dimenzovaných sedadiel je zoradených do troch radov, pričom štyri z nich dostali exkluzívny individuálny dizajn. S podlahou vozidla sú spojené iba štíhlou podperou, čo vytvára ešte viac priestoru na nohy. Tmavé olivovo-bronzové čalúnenie zadnej strany sedadiel s jemným zlatým pigmentom dodáva pocit exkluzivity aj v najmenších detailoch a vytvára kontrast k bielemu koženému čalúneniu Smoke White.“

Luxus a precízne spracovanie sa prejavil aj na stredovej konzole (palubnej doske). Väčšina ovládačov je dotykových a celkovo ide o priestrannú multifunkčnú konzolu. Volič prevodov, časti volantu a ovládača iDrive sú zo skla. Sklenený povrch našiel miesto takisto na panoramatickej streche, ktorá siaha až k tretiemu radu sedadiel. Ani cestujúci na týchto miestach tak nebudú ukrátený o zaujímavý výhľad.

BMW X7 pravdepodobne ešte prejde ľahkými dizajnovými úpravami pokiaľ sa finálne dostane do sériovej výroby. Najmä predná maska ešte vyzerá pomerne futuristicky a je pravdepodobné, že finálny model ponúkne o niečo konzervatívnejšie riešenie.

Náš tip
BMW I3 SA DOČKALO FACELIFTU A NOVEJ ŠPORTOVEJ VERZIE I3S

https://youtu.be/qStR-fUevXA

Zdroj: insideevs.com, BMW

9. septembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+