MojElektromobil

Začiatkom apríla dostala Česká polícia od spoločnosti BMW Group ČR 11 elektromobilov BMW i3 na polročné testovanie. Včera k ním pribalila svoju elektrifikovanú čerešničku na torte – plug-in hybridný superšport BMW i8 za 140 000 €. Za takýto automobil by sa nemusela hanbiť ani polícia v Dubaji.

Zapožičanie BMW i3 a i8 je výsledkom spolupráce medzi BMW Group Česká Republika a Polície ČR. Česká polícia tak má k dispozícii najrýchlejší služobný automobil v celej svoje histórii. BMW i8 je vybavené patričnou policajnou výbavou. To znamená oficiálnymi polepmi a policajným majákom.

bmw i8 policia

Vozidlo bude mať k dispozícii úsek diaľničnej polície, operujúci v rámci celej republiky. Cestní piráti by si tak mali uvedomiť, že policajné posádke tak ľahko neujdu. BMW i8 disponuje 266 kW (362 k), nízkou hmotnosťou, maximálnou rýchlosťou 250 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.

ČR v spoločnosti polície z L.A., Sydney a Dubaja

Šťastná policajná hliadka si bude môcť svoju službu vychutnávať v spoločnosti BMW i8 po dobu 6 mesiacov alebo 20 000 km, podľa toho, čo nastane skôr. Česká štátna pokladnica aj čo to ušetrí na pohonných hmotách, keďže plug-in hybrid má priemernú spotrebu 2,1 l/100 km. Ekologicky zmýšľajúcich občanov potešia nízke emisie, ktoré sa pri spomínanej priemernej spotrebe pohybujú na úrovni 49 g CO2 na km.

 

No a BMW tak ukáže, že sa dá jazdiť zároveň štýlovo, dynamicky, ekonomicky a ekologicky. Škoda, že ekonomickú stránku “zabíja” obstarávacia cena, ktorá začína na Slovensku na sume 138 000 €. Za prémiové vozidlá a technológie sa skrátka tvrdo pripláca.

Elektrifikované bavoráky z íčkového radu nájdeme tiež v službách losangeleskej, nemeckej či švajčiarskej polície (i3 + i8 v L.A.), ako aj tej v Sydney a Dubaji (i8). BMW i3 je najpoužívanejším zásahovým elektromobilom na svete.

Zdroj: tlačová správa

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

11. mája 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+