MojElektromobil

Elektromobil BMW i3 je už v dnešnej dobe históriou. Išlo vôbec o prvý elektromobil nemeckej spoločnosti, ktorý už v roku 2013 pri svojom predstavení rozprúdil debaty verejnosti. Jeho predaj sa zastavil v roku 2022 a teraz očakávame, že BMW prinesie jeho nástupcu, informuje Ecomento.

Ešte v prvej polovici roku 2022 ste si mohli tento elektromobil kúpiť za 39 900 €, pričom na trh prišiel v cene 47 900 €. Veľký rozruch okrem jeho elektrického pohonu vyvolal jeho neštandardný hranatý dizajn. Ten však neodradil viac ako 250 000 zákazníkov, ktorý sa rozhodli si tento model kúpiť.

Šéf vývoja spoločnosti BMW, Frank Weber, sa vyjadril, že BMW potrebuje na trh priniesť kompaktné a cenovo dostupné elektrické auto. Veľký význam tak prikladajú tomu, aby čo najviac zákazníkov prilákali k nákupu BMW. K jedným z najviac očakávaných modelov v najbližšej dobe patrí Neue Klasse, ktorý len nedávno oficiálne predstavili verejnosti na konferencii v Mníchove.

Neue Klasse sa má vyrábať u našich susedov

Ide tak zatiaľ len koncept elektrického vozidla, ktoré by však malo priniesť hneď niekoľko prevratných vylepšení. Napríklad taký dojazd by sa mal prostredníctvom nových technológií zvýšiť o 30 %, ale aj nabíjanie má byť o 30 % rýchlejšie a vozidlo má byť o 25 % efektívnejšie. Či pôjde o plnohodnotnú náhradu však ukáže až čas. Neue Klasse by sa na trh malo dostať už v roku 2025 a vyrábať ho chcú v susednom Maďarsku.

BMW i3 bolo založené na svojej vlastnej architektúre, ktorú používa napríklad aj model iX, ktorý prišiel na trh len v roku 2021. Spoločnosť vidí svoju budúcnosť uhlíkovo neutrálnu, aj preto prináša stále viac a viac elektrických vozidiel na úkor tých so spaľovacími motormi.

Náš tip
BMW predstavilo svoj najnovší koncept. Elektrické Neue Klasse má prísť už v 2025
16. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+