MojElektromobil

Spoločnosť BMW Group odkúpila podiel, ktorý doteraz vlastnila požičovňa Sixt SE v projekte DriveNow. Takto chce klientom ponúkať účinné a trvalo udržateľné riešenia mobility z jedného zdroja. Ponuka v oblasti služieb mobility rýchlo narastá a je jedným z hlavných prvkov stratégie spoločnosti BMW Group s názvom NUMBER ONE > NEXT. Potvrdzuje to aj rozšírenie záberu spoločnosti BMW Group v oblasti trvalo udržateľnej mobility na vyžiadanie (DriveNow a ReachNow), parkovania (ParkNow) a nabíjania (ChargeNow).

BMW Group – líder v digitálnych parkovacích riešeniach

Odkúpenie podielu spoločnosti Sixt nie je až takým nečakaným krokom. Už pred nedávnom prevzali spoločnosť Parkmobile LLC. Spoločnosť BMW Group sa tak stala najväčším poskytovateľom digitálnych parkovacích riešení na svete.

„Počas uplynulých siedmich rokov sme s DriveNow dosiahli vynikajúci úspech. To všetko vďaka úsiliu zamestnancov DriveNow a výnimočnej spolupráci s naším obchodným partnerom, ktorým bola spoločnosť Sixt. Sixt zostáva aj do budúcnosti naším významným partnerom,” povedal Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, zodpovedný za MINI, Rolls-Royce, BMW Motorrad, Customer Engagement and Digital Business Innovation BMW Group. „Naším zámerom je, aby do roku 2025 využívalo naše služby prémiovej mobility 100 miliónov zákazníkov. S DriveNow, ako plne vlastnenou dcérskou spoločnosťou, máme všetky možnosti a nástroje na pokračovanie v strategickom rozvoji v našich rukách. Naše skúsenosti so službami mobility podporia náš budúci vývoj autonómnych, elektrifikovaných a prepojených flotíl automobilov,” dodáva Schwarzenbauer.

Náš tip
Qualcomm BMW i8 Safety Car: Špeciál pre šampionát Formula E

I keď BMW Group prevzala spoločnosti Sixt podiel v projekte DriveNow, budú spoločnosti BMW Group a Sixt aj naďalej spolupracovať v podobe dodávania vozidiel značiek BMW a MINI do flotíl požičovne Sixt.

Čo je to DriveNow

Projekt DriveNow vznikol v roku 2011 a je to spoločný podnik prémiového zdieľania automobilov spoločností BMW Group a Sixt SE. Využíva ho viac ako milión zákazníkov v 13 európskych mestách, pričom je tu asi 6 000 vozidiel BMW a MINI. Užívatelia majú vo všetkých mestách, ktoré ponúkajú DriveNow, k dispozícii aj plne elektrický model BMW i3.

„V roku 2017 najazdili naši zákazníci s elektrickými vozidlami DriveNow viac ako osem miliónov kilometrov. To je viac ako 200-krát okolo rovníka a čisto na elektrickú energiu. DriveNow tak pomáha k zredukovaniu množstva vozidiel v premávke, k zlepšeniu parkovania v mestách a taktiež podporuje prielom v oblasti elektromobility,” podčiarkol Sebastian Hofelich, výkonný riaditeľ DriveNow. „Tešíme sa na spoluprácu s našimi obchodnými partnermi a s mestami pri pokračovaní v aktívnom rozvíjaní trvalo udržateľnej mestskej mobility,” dodal.

Náš tip
Upravené elektromobily BMW i3 budú slúžiť záchranným zložkám Českej republiky

Spoločnosť BMW Group hľadá možnosti, ako inovatívnou ponukou mobility zlepší kvalitu života v mestských oblastiach. Pri rozvíjaní trvalo udržateľnej mestskej mobility budúcnosti spoločnosť BMW Group intenzívne spolupracuje s viacerými partnermi a rozhodovacími orgánmi v mnohých mestách.

Zdroj: tlačová správa

 

8. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+