MojElektromobil

Známy maloobchodný reťazec Billa už v minulom roku otvoril prvé nabíjacie stanice.  Popri svojich vybraných predajniach v Bratislave a Žiari nad Hronom plánuje ďalšie nabíjacie stanice pre elektromobily.

Spoločnosť Billa prevádzkuje nabíjacie stanice s výkonom do 22kW od výrobcu Swarco. Ide konkrétne o model Vertica Duo Pro, 2×22 kW AC. Maloobchodný reťazec poskytuje pre svojich zákazníkov 2 nabíjacie stojany, každý s dvoma nabíjacími portami – celkovo 4 nabíjacie miesta vyhradené na parkovisku pre elektromobily.

Prvé nabíjacie stanice si všimli zákazníci v blízkosti pobočky predajne Billa na Bajkalskej ulici v Bratislave. Ďalšie nabíjacie stanice sa nachádzajú v blízkosti pobočky Billa na ulici Andreja Kmeťa v Žiari nad Hronom. Spoločnosť tiež zdôrazňuje, že ponúka svojim zákazníkom bezplatné nabíjanie naraz až štyroch vozidiel.

Aktuálne hľadá nové miesta

Aktuálne nie je známe, koľko nabíjacích staníc ešte spoločnosť Billa plánuje sprevádzkovať, do výberu nových lokalít chce zapojiť priamo svojich zákazníkov. Ak máte tip na lokalitu, kde by ste si nabíjačku na elektromobily priali zrealizovať, môžete využiť mailovú adresu energymanagement@billa.sk.

Zdravím Vás, nadšenci elektromobility,
plánujeme tento rok vybudovať ďalšie nabíjacie stanice a prispieť tak k rozvoju siete nabíjacích staníc na Slovensku. Pár lokalít máme vytypovaných, ale radi by sme poznali aj potreby používateľov nabíjacích staníc, a teda mám na mysli aj Vás – členov tohto fóra. Ak by ste uvítali v nejakej lokalite na Slovensku nabíjaciu stanicu, tak nám to dajte vedieť a zhodnotíme, či je z nášho hľadiska táto lokalita vhodná na vybudovanie nabíjacej stanice. Vaše návrhy môžete písať sem do fóra, prípadne e-mailom na energymanagement@billa.sk

Zdroj: webnoviny, teslaclub.sk

3. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+