MojElektromobil

Počas prvého roka sa do systému zaregistrovalo takmer 8 700 užívateľov a počet prenájmov bicyklov presiahol hranicu 20 000. Najvyšší záujem o službu zaznamenala ARRIVA v apríli tohto roka, kedy sa zaregistrovalo 1 800 nových užívateľov a bicykle boli prenajaté 140krát denne. Najobľúbenejšími stanovišťami Mestský park a Trieda A. Hlinku – Centro Nitra. O službu arriva bike prejavili záujem aj ďalšie mestá.

„V rámci osláv 1. výročia arriva bike sme pre užívateľovzdieľaných bicyklov pripravili možnosť bezplatne si prenajať bicykelna dve hodiny. Stačí prísť v sobotu 28. júla na ktorékoľvek zo siedmich stanovíšť, požičať si arriva bike a objavovať krásy a dominanty mesta pod Zoborom,“povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Podmienkou bezplatného prenájmu je byť registrovaným užívateľom služby bikesharingu a mať aktívne konto. Zaregistrovať sa do systému môžu záujemci na stránke arriva.bike alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie arriva bike, ktorá je pre smartfóny dostupná bezplatne na Google Play a v App Store.

Náš tip
V NITRE SPUSTILI SLUŽBU ZDIEĽANIA BICYKLOV. K DISPOZÍCII JE 70 BICYKLOV V RÁMCI 7 STANOVÍŠŤ

arriva bike a fotosúťaž

Užívatelia zdieľaných bicyklov a nadšenci bicyklovania majú zároveň možnosť zapojiť sa do fotosúťaže s arriva bike a vyhrať víkendový pobyt pre dve osoby v Prahe. Stačí si požičať zdieľaný bicykel, odfotografovať sa s ním na zaujímavom mieste v Nitre a fotografiu uverejniť na sociálnych sieťach Instagram alebo Facebookhashtagom #arrivabikeleto. Na víťaza čakajú dva spiatočné lístky vlakom Arriva Express na trase Nitra – Praha a ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli. Ďalší dvaja autori fotografií s najväčším počtom hlasov získajú ročné predplatné na arriva bike a ďalší traja v poradí balíček reklamných predmetov. Súťaž trvá do poludnia 30. septembra. Víťazi budú zverejnení 10. októbra na webovej stránke arriva bike a na sociálnych sieťach.

Nitra je prvé mesto na Slovensku so systémom zdieľaných bicyklov ako doplnkom mestskej verejnej dopravy. Počas prvého roka sa až polovica užívateľov bikesharingu registrovala do systému prostredníctvom aplikácie arriva bike dostupnej na Google Play, tretina cez aplikáciu v App Store, zvyšní užívatelia využili webovú stránku arriva.bikecyklopočítač na bicykli. Až 80 % užívateľov si prenajímalo bicykle prostredníctvom aplikácií, 20 % využilo na prenájom cyklopočítač na bicykli.

Cieľom služby zdieľaných bicyklov je zvýšiť komfort a konektivitu pre cestujúcich, poskytnúť im komplexné riešenie mobility v rámci mesta a aj takouto cestou zvýšiť ich záujem o využívanie mestskej verejnej dopravy.

„Veríme, že v budúcom roku budú Nitru nasledovať ďalšie mestá,“ povedala P. Helecz a dodala: „Myslím si, že nielen obyvatelia veľkých miest akými sú Bratislava, Košice, Trnava či Žilina, ale aj ľudia v mestách veľkosti Levíc, by si službu zdieľaných bicyklov zaslúžili.“

ARRIVA preto pripravila riešenie aj pre menšie mestá, vzdialené medzi sebou do 40 km. Rozdiel je v nižších nákladoch vďaka participácii viacerých samospráv v rámci zabezpečenia prevádzky.

Zdroj: tlačová správa

31. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+