MojElektromobil

Salón elektromobilov 2020 nebol iba o ukážke najnovších elektromobilov a prezentácii pripravovaných noviniek. Svoje zastúpenie tu mala aj slovenská akademická obec. Vedecké pozadie batériových technológií vo svojej prednáška priblížila doc. RNDr. Andrea Straková Fedorková, PhD, ktorá sa aktívne venuje výskumu v tejto oblasti na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Z jej prednášky sa dozvieme odpovede na niekoľko základných otázok o batériách vo všeobecnosti, ale aj o ich využití v oblasti dopravy, energetike či v rozvoji priemyslu. Vysvetľuje, kde je ideálne miesto pre používanie elektromobilov, odhaľuje postavenie ekológie v batériových technológiách a približuje rôzne typy batérií i najčastejšie používané materiály.

Z prezentácie sa okrem iného dozviete:

  • čo sa snaží dosiahnuť dnešný výskum batériových technológií
  • o čom sú v skutočnosti takzvané „bezanódové“ batérie
  • pár informácií o ťažbe a využití lítia
  • prečo sú batérie také drahé, ako je to s ich bezpečnosťou a degradáciou
  • prečo je nesmierne dôležité chladenie batérií v elektromobiloch
  • informácie o výskume batérií na báze síry

Prednášky a diskusie nájdete online

Všetky prezentácie a diskusie z podujatia Salón Elektromobilov 2020 v Košiciach nájdete priamo na našom oficiálnom YouTube kanály.

Náš tip
Salón elektromobilov 2020 Košice: akcia na východe sa vydarila | FOTOGALÉRIA
17. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

5 odpovedí na “Batériové technológie: Prečo je nutný termálny manažment? Ako je to s batériami na báze síry? | VIDEO”

    • omyl. Vsetko je to o cene a toho, co od auta pozadujes. Vid stary Leaf. Iny 5miestny elektromobil s chladenim za tu cenu nemas sancu zohnat. Napriek tomu to auto dokaze dlhe roky sluzit k spokojnosti. Nizsia cena sa prejavi az na konci zivotnosti baterie, ktora proste prijde skor.

        • Pomaly z DC? DC je pre e-up rýchlonabíjanie. Aj keď rýchlo padne na 20 kW miesto 40 kW ktoré uvádzajú ako max. Viac ako 33 kW mi nový e-up nenabíjal. Je to auto do mesta, takže termálny management nepotrebuje. To akože rýchle nabíjanie je skôr núdzové. Škoda že auto namá onboard 11 kW nabíjačku, potom by ani DC nemuselo mať. Ak by som mal na výber 3f 11 kW bez CCS a 2f 7,2 kW s CCS ktoré reálne ide okolo 20 kW, tak volím 3f 11 kW bez CCS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

+