MojElektromobil

Salón elektromobilov 2020 nebol iba o ukážke najnovších elektromobilov a prezentácii pripravovaných noviniek. Svoje zastúpenie tu mala aj slovenská akademická obec. Vedecké pozadie batériových technológií vo svojej prednáška priblížila doc. RNDr. Andrea Straková Fedorková, PhD, ktorá sa aktívne venuje výskumu v tejto oblasti na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Z jej prednášky sa dozvieme odpovede na niekoľko základných otázok o batériách vo všeobecnosti, ale aj o ich využití v oblasti dopravy, energetike či v rozvoji priemyslu. Vysvetľuje, kde je ideálne miesto pre používanie elektromobilov, odhaľuje postavenie ekológie v batériových technológiách a približuje rôzne typy batérií i najčastejšie používané materiály.

Z prezentácie sa okrem iného dozviete:

  • čo sa snaží dosiahnuť dnešný výskum batériových technológií
  • o čom sú v skutočnosti takzvané “bezanódové” batérie
  • pár informácií o ťažbe a využití lítia
  • prečo sú batérie také drahé, ako je to s ich bezpečnosťou a degradáciou
  • prečo je nesmierne dôležité chladenie batérií v elektromobiloch
  • informácie o výskume batérií na báze síry

Prednášky a diskusie nájdete online

Všetky prezentácie a diskusie z podujatia Salón Elektromobilov 2020 v Košiciach nájdete priamo na našom oficiálnom YouTube kanály.

Náš tip
Salón elektromobilov 2020 Košice: akcia na východe sa vydarila | FOTOGALÉRIA
17. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+