MojElektromobil

Pred pár mesiacmi sa českým elektromobilistom podarilo na Tesle Model 3 vytvoriť svetový rekord v počte najazdených km za 24 hodín. Teraz vytvorili ďalší rekord – prešli viac ako 500 km po pražskom okruhu výhradne so zapnutým asistentom Tesla Autopilot.

Posádka s Modelom 3

Posádka Tesly Model 3 Long Range z portálu teslicka.cz sa skladala z týchto ľudí: Honza Semyš Semotam, Ondřej Hunčovský, Michal Hruška a Ondra Bačina. Jazdu naživo ste mohli sledovať na YouTube, aktuálne je dostupný krátky zostrih z celej akcie.

“Plný kotol” a vianočná atmosféra

Posádka elektromobil nešetrila. Nasadli doň štyria chlapi a užívali si maximálny komfort s kúrením. V Prahe bola štartovacia teplota ovzdušia 10 °C a poobedná dopravná špička. Vonkajšia teplota s pribúdajúcimi hodinami klesala. Posádka si vyzdobila auto a tiež seba vianočnou dekoráciou.

Autopilot rekord posádka

Ak by ste si chceli pozrieť aj telemetriu, môžete tak urobiť na tomto odkaze.Prihlasovacie meno je “record” a heslo “teslicka”. Cieľom posádky je ukázať výborné schopnosti autonómnej jazdy vozidiel Tesla.

Potrebný zásah iba na jednom mieste

Celá trasa nakoniec neprebehla úplne bez komplikácií. Ako upozorňuje portál elektrickevozy.cz, do riadenia autopilota musela posádka zasiahnuť celkovo 7-krát, avšak vždy na rovnakom mieste, cez ktoré opakovane prechádzali. Konkrétne Praha – Holešovice, zjazd do tunela Blanka. Čiaru oddeľujúcu jazdné pruhy vyhodnotil autopilot ako plnú a odmietal sa cez ňu sám preradiť.

Pokus o rekord bol dokončený po 23. hodine, kedy sa im podarilo prejsť 503 kilometrov na jedno nabitie. V zimných podmienkach, s kúrením a posádkou štyroch ľudí. A nebyť toho jediného problémového miesta, 501 kilometrov by prešli úplne bez zásahu vodiča.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

21. decembra 2019
Zdroj: Honza Semyš Semotam, Tesláček

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+