MojElektromobil

Nová spolupráca spomínaných popredných nemeckých automobiliek by mala ponúknuť podľa portálu Carscoopcs tri plne elektrické modelové rady, ktoré by mali priniesť špičkové technológie. Pripravované elektromobily by mali byť priamou konkurenciou v luxusnom segmente, kde vládne na poli elektrických modelov známy výrobca Tesla.

Náš tip
AUDI OTVÁRA NA VYBRANÝCH TRHOCH REZERVÁCIE PRE 2 PRIPRAVOVANÉ ELEKTROMOBILY
Náš tip
PORSCHE PLÁNUJE ZDVOJNÁSOBIŤ INVESTÍCIU DO ELEKTRIFIKÁCIE. PÔJDE O 6 MILIÁRD EUR

Premium Platform Electric

Spoločný projekt prichádza pod skratkou PPE – teda Premium Platform Electric. Plány na nové modely zastrešujú ako luxusný a v súčasnosti trendový crossover, tak aj vozidlo do segmentu elektrických sedanov. Na fotografiách nižšie si môžete pozrieť práve pripravovaný koncept elektrického crossover modelu z dielne Audi. V súčasnosti je začlenených do projektu približne 550 zamestnancov spoločnosti Audi a 300 zamestnancov spoločnosti Porsche.

“Ak by bol projekt výlučne v našich rukách, predstavovalo by to zvýšenie nákladov o približne 30 percent.” – hovorí výkonný riaditeľ spoločnosti Porsche Oliver Blume.

Práve Porsche má pod svojou taktovkou jeden z troch projektov v rámci platformy. Zvyšné dva projekty zastrešuje automobilka Audi. Prvý hmatateľný výsledok spolupráce na poli elektromobility by sme vo forme nových produktov mohli vidieť približne v priebehu roka 2021.

Zdroj: carscoops

22. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+