MojElektromobil
Slavo Dzuričko 15. januára 2018

Nemecká automobilka Audi spúšťa obmedzený počet rezervácií na vybraných troch pre dva pripravované elektromobily. Napríklad pre Nórsko prichádza možnosť 2500 predbežných rezervácií. Spomínané dva elektromobily by mali byť zo série e-tron, konkrétne SUV s pohonom Quattro a model Sportback.

Nové elektrické SUV od Audi by malo ponúknuť až 310 míľ na jedno nabitie a to vďaka batérii s kapacitou 95 Wh. Ide však o výsledok na základe NEDC štatistík. Reálny dozajd na jedno nabitie tak môže byť o čosi nižší. Elektromobil ponúkne hneď 3 elektromotory s celkovým výkonom 320 kW a schopnosťou rýchleho 150 kW nabíjania prostredníctvom štandardu DC.

Náš tip
AJ SPOLOČNOSŤ AUDI CHYSTÁ SVOJ VLAJKOVÝ ELEKTROMOBIL. PRÍDE UŽ V ROKU 2020?

Napriek viacerým odhaleným informáciám o pripravovanom elektromobile však zatiaľ nepoznáme jeho finálnu cenu. Pripravovaný model by sa však mal umiestniť niekde medzi Audi Q5 a Q7. Tieto vozidlá štartujú niekde na hodnote 41 000 – 49 000 dolárov a tak aj štartovacia cena nového elektromobilu by sa mohla pohybovať niekde na tejto úrovni. Pochopiteľne záleží aj od daňových stimulov vzhľadom k rôznym podmienkam na rôznych trhoch.

Druhý model?

Automobila Audi začína tiež šepkať o pripravovanom elektromobile e-tron Sportback. Ten by mal ponúknuť jadro výbavy elektrického SUV v trochu športovejšom duchu. Zatiaľ čo SUV vozidlo by mohlo byť predstavené už v priebehu tohto roka a do predaja by mohlo ísť už v roku 2019, športová verzia by mala prísť o rok neskôr.

Zdroj: electrek.co

15. januára 2018
Fotománia

+