MojElektromobil

Nemecká automobilka Audi finišuje prípravy svojho luxusného elektrického SUV pod názvom Audi e-tron quattro. Oficiálne predstavenie by sa malo uskutočniť na špeciálnej udalosti výrobcu, a to už 17. septembra 2018 v San Franciscu. Výrobca by mal navyše v daný deň spustiť aj rezervácie tohto očakávaného elektromobilu. Rezervácia by mala budúcich zákazníkov stáť približne 1000 dolárov.

Náš tip
LUXUSNÉ MILD-HYBRIDNÉ SUV AUDI Q8 PRÍDE UŽ V PRIEBEHU AUGUSTA 2018

Audi e-tron quattro | Predstavenie a rezervácie

“Zavádzame prémiové vozidlo zamerané na zákazníka v prémiovej triede. S našimi vlastníkmi a našimi predajcami nám tento proces umožňuje ponúkať transparentnosť po celú cestu od rezervácie až po dodanie.” – komentuje proces rezervácie Scott Keogh, prezident spoločnosti Audi of America.

Výrobca však potvrdil, že model Audi e-tron quattro sa na americký trh nedostane v roku 2018. Reálna dostupnosť sa odhaduje v prvej polovici roka 2019 za odhadovanú cenu približne na úrovni 80 000 EUR v základe (ide o predpokladanú nemeckú cenu). Výbava elektromobilu by mala zahŕňať 2 elektromotory s celkovým výkonom 320 kW, batériu s kapacitou 95 kWh a podporu rýchleho 150 kW DC nabíjania. Dojazd by sa mal zastaviť na hodnote 400 kilometrov na jedno nabitie podľa štandardu NEDC.

“Tento nový rezervačný systém Audi je súčasťou toho, ako Audi of America vytvára digitálny ekosystém pre majiteľov Audi s dôverou. Po tom, čo zákazníci vykonajú rezerváciu, budú môcť proces sledovať on-line a u svojho miestneho predajcu. Spoločnosť Audi prinesie viac informácií o tomto ekosystéme a ponukách pre zákazníkov z USA v rámci podujatia v San Franciscu.” – hovorí vyjadrenie automobilky Audi.

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+