MojElektromobil
Slavo Dzuričko 19. júla 2018

Audi Q8, to je názov nového luxusného vozidla v segmente SUV. Po vzore novej „A7-čky,“ ktorú sme si mohli naživo prezrieť aj na tohtoročnom bratislavskom Autosalóne, prichádza aj „Q8-čka“ vo všetkých svojich motorizáciách s mild-hybridným pohonom. Toto vozidlo už bolo oficiálne predstavené aj pre slovenský a český trh. Teraz poznáme tiež dostupnosť u našich západných susedov a cenu vozidla.

Náš tip
VIRTUÁLNE ZRKADLÁ S KAMERAMI PRIPRAVUJE AJ SPOLOČNOSŤ AUDI. BUDÚ REALITOU? | VIDEO

Audi Q8 | Mild-Hybrid

„Nové Audi Q8 rozširuje portfólio úspešných SUV modeov, ktoré sú nie len v Českej republike veľmi populárne. Už po odhalení tohto modelu sme získali pozitívne ohlasy a veríme, že vďaka nemu dokážeme osloviť ešte širšiu skupinu záujemcov o vozidlá so štyrmi kruhmi v znaku.“ – hovorí Mag. Franz Pommer, generálny riaditeľ Porsche ČR, ktorá zastupuje aj automobilku Audi.

Novinka z dielne nemeckej automobilky Audi bude skutočne veľkým autom. Koniec koncov, už model Q7 bol poriadne rozmerným vozidlom. Model Audi Q8 ponúkne dĺžku 4986 mm, šírku 1995 mm a výšku 1705 mm. Rázvor náprav sa zastavil na hodnote takmer troch metrov a batožinový priestor ponúkne následne vo svojom maxime až 1775 litrov. V Česku by mala odštartovať motorizácia 50 TDI už v auguste s výkonom 210 kW (286 konských síl) za sumu takmer 2 milióny českých korún, čo činí v prepočte približne 73 tisíc EUR. To je cena, v ktorej rozhodne dokáže konkurovať aj svojim elektrickým kolegom, ako napríklad Jaguar I-Pace.

„Športový vzhľad, výborné jazdné vlastnosti, špičkový interiér s dostatočným priestorom v spojení s najnovšími komunikačnými a bezpečnostnými systémami ponúkajú skvelý mix pre náročných klientov. – pokračuje Mag. Franz Pommer.“

Zdroj: fdrive


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. júla 2018
Fotománia

+