MojElektromobil
Slavo Dzuričko 11. júla 2018

Nemecká automobilka Audi pripravuje pre svoj nový elektromobil e-tron quattro pravdepodobne aj ďalšiu dizajnovú, no najmä funkčnú novinku. Pôjde o virtuálne spätné zrkadlá, v prípade ktorých by sa mal zobrazovať obraz z kamier umiestnených na vozidle.

Náš tip
AUDI UKÁZALO INTERIÉR SVOJHO ELEKTROMOBILU E-TRON QUATTRO | FOTO

Audi a virtuálne zrkadlá

Audi nie je zďaleka jedinou automobilkou, ktorá sa snaží o tento koncept. Tesla chcela takúto technológiu už v koncepte Modelu X v roku 2013. Elon Musk sa vtedy vyjadril, že sa stretol s orgánmi pre bezpečnosť cestnej premávky, aby sa pokúsil získať súhlas s dizajnom. V súčasnosti je totiž potrebné mať v aute bočné zrkadlá. CEO automobilky Tesla ale povedal, že bol neúspešný. Tesla tak nahradila túto technológiu iným kamerovým systémom, ktorý obraz prenáša v reálnom čase do interiéru vozidla.

O pár rokov neskôr sa však situácia mení a tento plán nemeckej automobilky nemusí byť až taký nereálny. Audi chce byť prvým výrobcom, ktorý túto technológiu ponúkne ako voliteľnú vo svojom novom plne elektrickom vozidle. Kamery na mieste spätných zrkadiel by tak mohli byť zaujímavou alternatívou. Ak chcete vidieť, ako funkcia virtuálnych zrkadiel bude v budúcom elektromobile Audi fungovať, pozrite si video vyššie.

Zdroj: electrek.co

11. júla 2018
Fotománia

+